Portrety uczestników spotkania live na facebooku, kolejno: Bogumiła Siedlecka-Goślicka, Łukasz Iwancio, Helena Szczuka, Kamil Gąsowski.

Jak korzystać z prawa do dostępności? Zapraszamy na live Fundacji Avalon i PFRON

Dostępność jest niezbędnym warunkiem integracji społecznej i samodzielnego funkcjonowania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Chcemy podnosić świadomość społeczeństwa w tym zakresie, dlatego 26 czerwca o godzinie 18:00 organizujemy live „Prawo do dostępności – jak z niego korzystać?” na Facebook’u Fundacji Avalon. Na spotkaniu porozmawiamy z przedstawicielami Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych (PFRON) o tym, co musi być dostępne, a także jak reagować, gdy dany budynek, usługa lub medium jest dla nas niedostępne.

Tegoroczne badania Fundacji Avalon wykazały, że osoby z niepełnosprawnościami rzadko zgłaszają skargi na napotykane bariery czy dyskryminujące wobec nich zachowania. Przyczyną jest ograniczona wiedza o procedurze skargowej oraz brak wiary w przychylne reakcje podmiotów publicznych na zgłoszenia. W związku z tym na spotkaniu porozmawiamy o tym, jak zgłaszać skargi na brak dostępności i dlaczego nie warto z tego rezygnować.

W dyskusji wezmą udział:

• Kamil Gąsowski, Samodzielny Specjalista ds. analitycznych z zakresu dostępności, Wydział ds. Analiz i Wsparcia, Departament ds. Dostępności PFRON,
  • Łukasz Iwancio, Naczelnik Wydziału ds. Postępowań Skargowych, Departament ds. Dostępności PFRON,
  • Helena Szczuka, Kierowniczka Działu Komunikacji i Promocji Fundacji Avalon.

Spotkanie poprowadzi Bogumiła Siedlecka-Goślicka – influencerka od 11 lat, znana jako Anioł Na Resorach, a od kilku miesięcy współorganizatorka protestu 2119: Protest OzN i osób opiekuńczych.

Poza rozmową o prawie do dostępności, w trakcie live’a opowiemy, jakie rozwiązania Fundacja Avalon wprowadza na swoich stronach internetowych i mediach społecznościowych, a także o prowadzonych przez nią działaniach, które zwiększają dostępność różnych usług dla osób z niepełnosprawnościami oraz poszerzają świadomość społeczeństwa na ten temat.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!