Santiago Bello

Instruktor tańca współczesnego

Zdjęcie Santiago Bello

Zajmuje się

Prowadzeniem zajęć z tańca współczesnego.

W Fundacji Avalon od stycznia 2023.

Wykształcenie

Jest stypendystą Międzynarodowego Centrum Choreograficznego na Teneryfie, członek Ballets de Tenerife.

Zdał egzaminy z tańca klasycznego w National Association of Teachers of Dancing w Londynie oraz w Conservatorio Superior de Danza „María de Ávila” w Madrycie, uzyskał tam również tytuł licencjata z choreografii (program zewnętrzny 2010-2012). Uczęszczał do Królewskiej Szkoły Baletowej w Londynie (taniec klasyczny). Zdał egzaminy zewnętrzne (NADT w Londynie).

Kursy i doświadczenie

Jest choreografem, reżyserem i tancerzem. Współpracuje z różnymi instytucjami kultury, m.in. z Teatrem Wielkim w Warszawie, Operą i Filharmonią Podlaską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Polskim, Teatrem Rampa i Teatrem Syrena. Wykładowca na wydziale aktorsko-wokalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest Instruktorem tańca klasycznego, współczesnego i jazzowego oraz profesorem tańca w Państwowej Szkole Baletowej w Warszawie i Warszawskim Studio Tańca. Współpracuje z Operą Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich oraz Auditorio de Tenerife.

Prywatnie

Utożsamia się poniższymi sentencjami:

„Powinniśmy rozważyć każdy stracony dzień, w którym choć raz nie tańczyliśmy” (Fryderyk Nietzsche) oraz „Taniec jest ukrytym językiem duszy” (Marta Graham).