Mężczyzna pomaga kobiecie na wózku pokonać przeszkodę na jej drodze.

Fundacja Avalon na Campusie Polska Przyszłości 2023

Przedstawiciele Fundacji Avalon będą obecni na Campus Polska Przyszłości 2023 – wydarzeniu dla młodych aktywistów i osób zainteresowanych sprawami społecznymi oraz politycznymi. Zapraszamy na panel dyskusyjny „Niepełnosprawność nas nie ogranicza!” w niedzielę 27 sierpnia oraz na nasze stoisko w poniedziałek 28 sierpnia. Wydarzenie odbywa się w dniach 25-31 sierpnia w Olsztynie, na kampusie uniwersyteckim Kortowo.

Rozmawiamy o niewidoczności osób z niepełnosprawnościami

Fundacja Avalon została partnerem panelu dyskusyjnego „Niepełnosprawność nas nie ogranicza!”, który odbędzie się 27. sierpnia w godzinach 14:30-15:30 i zostanie poprowadzony przez Ewę Raczyńską, dziennikarkę Onetu oraz współautorkę książki „Porażony życiem. Jak wyjechać z piekła”.

W dyskusji o walce z wykluczeniem i codziennych trudnościach osób z niepełnosprawnościami wezmą udział:

• Bogumiła Siedlecka-Goślicka – influencerka znana jako Anioł Na Resorach, współorganizatorka protestu 2119: Protest OzN i osób opiekuńczych, bohaterka kampanii Fundacji Avalon „Nic Co Ludzkie Nie Jest Nam Obce” oraz pracowniczka Fundacji Avalon.
  • Oskar Wiśniewski – osoba Głucha od urodzenia, student kryminologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem lektoratów Polskiego Języka Migowego (PJM) oraz tłumaczeniem treści w języku polskim na PJM oraz z PJM na International Sign i na odwrót. Jest aktywistą na rzecz Głuchych członków środowiska LGBT w Polsce.
  • Marcin Oleksy – ampfutbolista Warty Poznań, gdzie występuje na pozycji napastnika. Regularnie występuje w reprezentacji Polski w ampfutbolu. 27 lutego 2023r. podczas gali FIFA The Best 2022 w Paryżu otrzymał nagrodę FIFA Puskás Award za Bramkę Roku jako pierwszy Polak i ampfutbolista w historii.
  • Agata Roczniak – inspiratorka, edukatorka i modelka. Ekspertka ds. włączania OzN w BNP Paribas. Mówczyni motywacyjna promująca aktywność osób z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach życia. Założycielka i Prezeska Fundacji Diversum. Absolwentka finansów i bankowości oraz filozofii i psychologii, pływaczka. Edukuje najmłodszych, przybliżając świat osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi wystąpienia motywacyjne dla pracowników firm i świata biznesu.
  • Karolina Smakowska-Danis – pedagożka specjalna, terapeutka i edukatorka. Jako CODA, dziecko osób Głuchych, łączy świat słyszących i głuchych. Jest tłumaczem PJM. Przez lata uczyła dzieci z wadą słuchu w Instytucie Głuchoniemych w Warszawie. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla dorosłych oraz dzieci m.in. z PJM, metodyki pracy z głuchymi uczniami oraz doradztwo dotyczące współpracy z osobami z niepełnosprawnościami. Od września przejmie funkcję dyrektorki Poradni Specjalistycznej MOP w Warszawie.

W programie Campusu Polska Przyszłości 2023 znajdują się też inne panele dyskusyjne związane z bliskimi nam tematami związanymi z równością i różnorodnością. W niedzielę 27. sierpnia w godzinach 11:30-12:30 odbędzie się „Panel człowieka w XXI wieku. O wyzwaniach i kierunku, w jakim idzie dzisiejszy człowiek”, w którym weźmie udział Krzysztof Dobies, Dyrektor Generalny Fundacji Avalon. W dyskusji zostaną poruszone kwestie związane z dyskryminacją i nierównościami społecznymi, a jej celem będzie nie tylko przedstawienie trudności, z jakimi współcześnie się spotykamy, lecz także omówienie potrzebnych zmian.

Edukujemy i informujemy na stoisku Fundacji Avalon

W trakcie Campusu Polska Przyszłości 2023 będzie można odwiedzić nasze stoisko, na którym będziemy opowiadać o prowadzonych przez nas działaniach. To okazja do bezpośredniego spotkania z pracownikami Fundacji, wymiany doświadczeń i przemyśleń oraz dowiedzenia się, jak uzyskać pomoc lub w jaki sposób można nas wesprzeć. Ponadto na stoisku uczestnicy wydarzenia będą mogli spróbować swoich sił w quizach wiedzy o dostępności i seksualności osób z niepełnosprawnościami oraz pokonać na wózku tor przeszkód uświadamiający, z jakimi barierami zmagają się osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem Campusu Polska Przyszłości 2023.

Już wkrótce wrócimy z relacją z wydarzenia!