Trzy zdjęcia, na każdym z nich uśmiechnięta osoba, która mierzy sobie ciśnienie i trzyma przed sobą kartkę z wynikiem pomiaru.

Przyłączamy się do akcji „Zmierz się z ciśnieniem”!

Fundacja Avalon dołącza do inicjatywy #zmierzsięzciśnieniem, organizowanej przez Fundację Udaru Mózgu w ramach kampanii Zapobiegam.pl

O co chodzi w akcji?

Akcja #ZmierzSięZCiśnieniem ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat nadciśnienia tętniczego i zachęca do proaktywnego podejścia do dbania o zdrowie sercowo-naczyniowe.

Nadciśnienie tętnicze to jeden z czynników ryzyka udaru mózgu, który jest główną przyczyną niesprawności u osób powyżej 40. roku życia. W Polsce co 6,5 minuty jedna osoba doznaje udaru mózgu, co oznacza ok. 80-90 tysięcy przypadków rocznie. Około 30 tysięcy z nich kończy się śmiercią.

Z tego względu profilaktyka przeciwudarowa jest tak ważna i trzeba ją promować. Systematyczne pomiary ciśnienia krwi pozwalają podjąć działania prewencyjne na wczesnym etapie, zanim pojawią się poważniejsze komplikacje. Kontrola ciśnienia powinna być częścią rutynowej opieki zdrowotnej, jednak zaleca się również samokontrolę w domu, co pozwala na częstsze monitorowanie stanu zdrowia i szybką reakcję na ewentualne zmiany.

Chcesz przyczynić się do promocji zdrowia? Aby wziąć udział w akcji, wystarczy udostępnić wyniki swoich badań na Facebooku i Instagramie z hasztagiem #zmierzsięzciśnieniem!

Dlaczego warto wziąć udział?

Dzięki akcji #zmierzsięzciśnieniem mamy szansę na wspólne przyczynienie się do rozpowszechniania wiedzy o profilaktyce, która jest kluczem do zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym w naszym społeczeństwie.

Ponadto możesz przyjąć, że moment wykonania badań przy okazji akcji, będzie dla Ciebie początkiem regularnych kontroli ciśnienia krwi, które mogą uchronić Cię przed groźnymi dla Twojego zdrowia konsekwencjami.

Zapraszamy do Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Pamiętajcie, że regularna aktywność fizyczna ma istotny wpływ na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Chcesz zacząć ćwiczyć, aby uniknąć poważnych schorzeń? Zachęcamy do skorzystania z aktywności oferowanych przez Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapisy są możliwe poprzez mail: [email protected] lub telefonicznie pod numerami 223499771 oraz 796324328.