Grafika ze zdjęciami pracowników Avalon Kids.

Poznajcie zespół terapeutów Avalon Kids!

Najwyższy czas, żeby przedstawić Wam zespół terapeutów Avalon Kids, zajmujący się rehabilitacją dzieci pełnosprawnych i z niepełnosprawnościami w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zespół Avalon Kids składa się ze specjalistów m.in. z fizjoterapeutek, logopedki, psychologa dziecięcego, osteopaty oraz dietetyczki, którzy każdego dnia przez kompleksową terapię wspierają naszych najmłodszych podopiecznych.

Kierowniczką projektu Avalon Kids jest Lusine Duryan, która z wykształcenia jest pedagożką specjalną, a dzięki zdobytemu w tym zawodzie doświadczeniu doskonale rozumie potrzeby dzieci. Wspiera dzieci, rodziców i terapeutów w kompleksowych działaniach na rzecz zwiększenia samodzielności poprzez usprawnienie sfery intelektualno-poznawczej, mowy i komunikacji, pobudzenia rozwoju ruchowego, poprawy sfery psychicznej i emocjonalnej, wydobycia posiadanych zdolności i umiejętności, niezbędnych do możliwie samodzielnego, niezależnego i aktywnego życia naszych najmłodszych Beneficjentów i Pacjentów.

Magdalena Bartniczak koordynuje zespołem terapeutów Avalon Kids, czuwa nad zapewnieniem pacjentom interdyscyplinarnego wsparcia i terapii na najwyższym poziomie. Z wykształcenia jest fizjoterapeutką, a obecnie w trakcie studiów na kierunku psychologia.

Marta Maik jest fizjoterapeutką, która pracuje z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi (neurologicznymi, ortopedycznymi, wadami genetycznymi, spektrum autyzmu, niepełnosprawnością intelektualną i wadami postawy). W swojej pracy korzysta z metody NDT Bobath oraz zajmuje się Integracją Sensoryczną (terapia SI).

Barbara Giel to fizjoterapeutka zapewniająca wsparcie m.in. w zaburzeniach napięcia mięśniowego u pacjentów neurologicznych, w problemach z kręgosłupem u młodzieży oraz przy zaburzeniach przetwarzania bodźców sensorycznych. Zajmuje się też Integracją Sensoryczną (terapia SI).

Kamil Toczydłowski jest fizjoterapeutą i osteopatą, zajmującym się rehabilitacją dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi, przywracaniem równowagi napięciowej oraz zwiększaniem potencjału możliwości adaptacyjnych.

Weronika Witecka to logopedka specjalizująca się w rozwijaniu i utrwalaniu umiejętności komunikacyjnych, zarówno werbalnych, jak i niewerbalnych, wprowadzaniu Alternatywnych i wspomagających metod komunikacji (ang. AAC) oraz uzyskiwaniu prawidłowej motoryki sfery orofacjalnej. Zaprasza także na konsultacje dotyczące rozwoju mowy i problemów z karmieniem.

Szymon Chełstowski jest psychologiem dziecięcym zajmującym się m.in. wsparciem psychologicznym, pomocą w radzeniu sobie z emocjami, stresem, obniżonym nastrojem oraz w przezwyciężaniu trudności adaptacyjnych i rozwojowych. Pracuje zarówno z dziećmi neurotypowymi, jak i neuroróżnorodnymi (spektrum autyzmu, ADHD). Prowadzi treningi umiejętności społecznych.

Agnieszka Surma to dietetyczka zapewniająca wsparcie m.in. we wprowadzaniu właściwych nawyków żywieniowych, identyfikacji niedoborów żywieniowych czy dostosowaniu jadłospisu do potrzeb dziecka.

Projekt Avalon Kids to nie tylko rehabilitacja, ale również inne działania mające na celu budowanie świata wypełnionego ciepłem i zrozumieniem, a przede wszystkim dostępnego dla każdego dziecka! Śledźcie nasze media społecznościowe oraz sprawdzajcie naszą stronę internetową, aby być na bieżącą z naszymi działaniami.

Drogi Rodzicu, aby skorzystać z terapii bezpłatnej i płatnej – zgłoś się do nas.

Kontakt:
Tel. (22) 349 97 71 Kom. 796 324 328

Godziny otwarcia:
Recepcja i sala rehabilitacyjna:
pon.- czw. 8-20 pt. 8-16

Adres: