Zbliżenie na dłonie, które podpisują długopisem papierowe dokumenty.

Chcę założyć subkonto – co muszę wiedzieć?

Subkonto umożliwia pozyskiwanie i łatwe zarządzanie finansami, które pochodzą z darowizn oraz środków z 1,5% podatku. Zgodnie z definicją jest to usługa księgowa, w której Organizacja Pożytku Publicznego (OPP) w ramach ogólnego konta bankowego zgodnie z wolą darczyńcy wyodrębnia środki na rzecz konkretnego beneficjenta. W Fundacji Avalon można założyć subkonto bez względu na posiadane schorzenie, miejsce zamieszkania i wiek.

Jak założyć subkonto dla osoby z niepełnosprawnością bądź przewlekle chorej?

Jeśli chcesz założyć subkonto dla osoby z niepełnosprawnością bądź przewlekle chorej, zacznij od dokładnego zapoznania się z procedurą. Po zebraniu informacji należy zebrać stosowne dokumenty i złożyć wniosek. Zakładanie subkonta w Fundacji Avalon przebiega następująco:

• Tradycyjnie – poprzez przesłanie dokumentów pocztą tradycyjną lub dostarczenie ich osobiście do siedziby Fundacji
  • Online – poprzez rejestrację na stronie internetowej Fundacji
  • Mailowo – poprzez przesłanie skanów dokumentów (Porozumienia, Regulaminu, dokumentu medycznego oraz ewentualnego orzeczenia o niepełnosprawności) na adres: [email protected]. W tym przypadku, aby móc wypłacać pieniądze z subkonta, należy dostarczyć papierową wersję Porozumienia i Regulaminu do Fundacji (listownie lub osobiście).

Po otrzymaniu dokumentów od danej osoby, Fundacja zakłada dla niej subkonto i nadaje mu numer. Informację o ukończeniu procesu przekazywana jest drogą elektroniczną – gdy subkonto zacznie być w pełni aktywne, jego właściciel otrzymuje maila z nadanym numerem.

W Fundacji Avalon można założyć subkonto bez względu na posiadane schorzenie oraz miejsce zamieszkania. Istnieje także możliwość założenia subkonta dla dziecka z niepełnosprawnością. Takie subkonto jest zarządzane przez rodziców lub opiekunów prawnych, którzy pełnią rolę pełnomocnika dziecka. To pozwala im na podejmowanie decyzji finansowych w imieniu dziecka i zapewnia ochronę jego interesów.

Pamiętaj, że w trakcie zakładania subkonta, warto zadawać pytania przedstawicielom organizacji, jeśli czegoś nie rozumiesz. Upewnij się, że masz jasność co do wszelkich zasad, opłat i funkcji związanych z Twoim subkontem. Ustal też związane z nim uprawnienia i ograniczenia.

Czym wyróżnia się subkonto w Fundacji Avalon?

Jednymi z najważniejszych udogodnień, które wyróżniają subkonto w Fundacji Avalon na tle innych,nowoczesne narzędzia, dzięki którym do obsługi subkonta wystarczy komputer lub telefon. Wniosek o dofinansowanie można złożyć przez internet, a do zlecenia większości działań wystarczy wiadomość mailowa. Jako jedna z nielicznych Fundacji prowadzących subkonta, stworzyliśmy aplikację mobilną do zainstalowania na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym. To proste w obsłudze narzędzie, które umożliwia wygodne zarządzanie subkontem. W aplikacji można:

• składać wnioski o dofinansowanie,
  • sprawdzać stan subkonta oraz listę wpłat i wypłat,
  • przeprowadzić cały proces wypłaty środków,
  • otrzymywać powiadomienia o zmianach statusu wniosku i nowych operacjach na subkoncie,
  • sprawdzać aktualności z życia Fundacji i społeczności osób z niepełnosprawnościami.

Zapewniamy też szybkie wypłaty środków, minimum formalności oraz szerokie spektrum dofinansowań. W Fundacji Avalon można też skorzystać z bezpośredniej pomocy finansowej, czyli możliwości natychmiastowego wypłacenia do 10% zgromadzonych środków bez konieczności okazywania faktur czy paragonów. Wystarczy wysłanie specjalnego wniosku mailowo lub listownie. Możliwość jest dostępna raz na kwartał. Dzięki temu można szybko sfinansować nagłe potrzeby związane z ochroną zdrowia.

Każdy Podopieczny Fundacji Avalon może skorzystać z indywidualnej konsultacji z naszym zespołem, na której dowie się, na co można przeznaczyć środki z subkonta, jak prawidłowo apelować oraz uzyska odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące apelowania o darowizny czy prowadzenia akcji kwestarskich. Ponadto specjalnie dla naszych beneficjentów przygotowujemy materiały do apelowania:

• spersonalizowane ulotki i wizytówki w formie papierowej (co roku 200 sztuk darmowych ulotek oraz wizytówek) i cyfrowej,
  • profil na naszej stronie,
  • grafiki do apelowania w mediach społecznościowych.
  • Prowadzimy także platformę edukacyjną, na której można brać udział w webinariach i zapoznawać się z innymi merytorycznymi treściami, które poszerzają wiedzę na temat fundraisingu.

Nasze wieloletnie doświadczenie pomaga nam skutecznie wspierać Podopiecznych w zbieraniu środków z darowizn, aukcji charytatywnych i zbiórek, na przykład tych, które są prowadzone na Helpuj.pl, czyli platformie prowadzonej przez Fundację Avalon. Za pośrednictwem portalu można zbierać pieniądze zarówno na rehabilitację i leczenie, jak i spełnianie marzeń. Do każdej zbiórki można zorganizować oryginalną akcję, która zachęca  darczyńców do wpłat. Więcej o subkoncie w Fundacji Avalon dowiesz się w Poradniku.