Na grafice zdjęcie na którym jest grupa osób z niepełnosprawnościami ćwiczących jogę w lesie. Pod zdjęciem napis Znamy datę drugiej edycji Avalon Camp. W lewym górnym rogu logo Fundacji Avalon oraz Avalon Active.

Znamy datę drugiej edycji Avalon Camp!

Avalon Camp to obóz organizowany przez Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon dla osób dorosłych.

To miejsce, w którym uczestnicy zarówno doświadczają relaksu, odpoczynku i wyciszenia, jak i spędzają czas aktywnie. Liczne zajęcia sportowe i rehabilitacyjne prowadzone są przez fizjoterapeutów Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon. Na Avalon Camp uczestnicy mogą przyjechać z osobą towarzyszącą, opiekunem czy asystentem.

Druga edycja Avalon Camp – informacje organizacyjne

TERMIN: 6 – 12 maja 2024

MIEJSCE:

Dostosowany do osób z niepełnosprawnościami Ośrodek AZS Wilkasy nad brzegiem Jeziora Niegocin. Dojazd we własnym zakresie. Pokoje dwu- lub cztero-osobowe, w każdym z nich jest dostosowana łazienka z prysznicem, a wejście do łazienki szerokie tak, że osoba na wózku bez problemu się zmieści.

WYŻYWIENIE: śniadanie, obiad, kolacja

Uwzględniamy diety i alergie. Prosimy, by od razu nas o nich poinformować.

KOSZT: 3’020 złotych / uczestnik

PROGRAM:

W programie liczne zajęcia sportowe i rehabilitacyjne, prowadzone przez zespół doświadczonych fizjoterapeutów Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon, między innymi:

• Stretching – czyli coś dla ciała i ducha,
  • Zoga – zajęcia łączące asany jogi z pracą na powięzi,
  • Strefa oddechu – nauka prawidłowego oddychania i treningu wydolności tlenowej,
  • Nordic Walking – nauka prawidłowego chodzenia i doboru sprzętu,
  • Zajęcia sportowe – między innymi ergometr, ping-pong i inne niespodzianki,
  • Warsztaty logopedyczne – spotkania z dykcją i gracją w wypowiedziach,
  • Trening siłowy – odczarowanie sprzętów na siłowni i prezentacja, jak bezpiecznie korzystać z nich samodzielnie w przyszłości,
  • Wodne atrakcje – pływanie w jeziorach i basenach,
  • Warsztaty z autoprezentacji i wystąpień publicznych,
  • Rejs jachtem żaglowym,
  • Wspólne wyjście na koncert muzyczny – kulturalne spędzanie czasu po mazursku 🙂

ZAPISY:

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:

Uczestnicy mogą wziąć udział w obozie z opiekunami lub asystentami. Opiekun lub asystent jest uczestnikiem obozu.

Zapewnij sobie miejsce na Avalon Camp 2024 już dziś! Liczba miejsc jest ograniczona.