Na grafice zdjęcia portretowe osteopaty - Kamila Toczydłowskiego oraz dietetyczki Agnieszki Surmy.

Bezpłatne konsultacje dla dzieci z osteopatą oraz dietetykiem

Fundacja Avalon w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji zaprasza dzieci na bezpłatne konsultacje z osteopatą oraz dietetyczką, w siedzibie Fundacji Avalon przy ul. Domaniewskiej 50A w Warszawie. Badania przeprowadzą specjaliści pracujący w Centrum Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci i dorosłych – osteopata Kamil Toczydłowski oraz dietetyczka Agnieszka Surma.

Konsultacja z osteopatą odbędzie się 19 marca 2024 w godzinach 10:00 – 20:00, długość trwania wizyty to 60 minut, limit miejsc to 10 dzieci.

Pierwsza wizyta u osteopaty dziecięcego jest to szczegółowy wywiad przeprowadzany z opiekunem pacjenta. Poniżej znajduje się kilka przydatnych wskazówek jak odpowiednio przygotować się do wizyty.

• Zastanów się nad tym, od kiedy Twoje dziecko boryka się z bólem.
  • W którym miejscu ból się skupia, jakie czynniki mogą go wywoływać i dokąd promieniuje.
  • Czy dolegliwość się zmienia w ciągu dni/dnia – co pomaga, a co nasila objawy.
  • Przygotuj historię chorób, urazów (złamania, skręcenia, zwichnięcia, oparzenia) i operacji, gdyż wpływają one na techniki manualne, jakie można stosować podczas terapii.
  • Mogą pojawić się pytania o poród, pracę serca, ale i kondycję psychiczną oraz relacje z bliskimi.
  • Pamiętaj o tym, aby powiedzieć jakie leki przyjmuje dziecko.
  • Jeżeli posiadasz to zabierz ze sobą wyniki badań obrazowych (RTG, USG, MRI, TK, EMG) i aktualne badania krwi.
  • Dziecko nie musi mieć specjalnego stroju, ważne, żeby był on wygodny i w razie potrzeby łatwy do zdjęcia.
  • Badanie przeprowadzane jest dotykiem: analizuje się wrażliwość na nacisk, napięcie skóry, temperaturę itp.

Konsultację osteopatyczną przeprowadzi Kamil Toczydłowski, który od czterech lat studiuje osteopatię w Still Academy of Osteopathy. Jest to dynamicznie rozwijająca się dziedzina nauki, która pozwala zgłębić wiedzę na temat człowieka oraz przyczyn jego aktualnego stanu zdrowia. Doświadczenie, które nasz specjalista zdobył pracując w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon, było dodatkową motywacją do dalszego rozwoju swoich kompetencji i poszerzenia wiedzy na temat tego, jak działa ludzki organizm. Jeżeli Twoje dziecko boryka się z nadmiernym napięciem w ciele, pojawiają się problemy z nawracającymi kontuzjami, infekcjami zatok, stanami zapalnymi to zapraszamy na wizytę, w czasie której nasz osteopata przeprowadzi szczegółowy wywiad i dobierze indywidualną do potrzeb metodę terapii.

Konsultacja z dietetyczką odbędzie się 21 marca 2024 w godzinach 12:15 – 17:15, długość trwania wizyty to 60 minut, limit miejsc to 5 dzieci.

Podczas konsultacji dietetyczka przeprowadzi szczegółowy wywiad z rodzicem i dzieckiem w celu stworzenia najbardziej optymalnego planu. W trakcie wizyty przeprowadzone zostaną:

• Pomiary antropometryczne – pomiar masy ciała oraz analiza składu ciała (dla dzieci powyżej 5 r.ż), pomiar wzrostu.
  • Ocena stanu odżywienia dziecka na podstawie pomiarów (BMI, siatki centylowe).
  • Wywiad dietetyczny obejmujący stan zdrowia oraz sposób żywienia dziecka
  • Omówienie propozycji dalszych działań oraz tego jak prowadzić dzienniczek żywienia.

Agnieszka Surma jest Absolwentką Wyższej Szkoły Rehabilitacji na kierunku Dietetyka. W Fundacji Avalon zajmuję się układaniem jadłospisów, rozpisywaniem suplementacji oraz indywidualnych zaleceń.

Zapisy odbywają się przez recepcję Fundacji Avalon: