Mężczyzna i kobieta w pomarańczowych perukach trzymają transparenty - ona z logiem Fundacji Avalon, a on z napisem

Biegamy Dobrze! 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę za nami

W niedzielę 24 marca odbyła się 18. edycja Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, która była nie tylko największą imprezą dla biegaczy w Polsce, lecz także stała się wydarzeniem promującym inkluzyjność i wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami.

Fundacja Avalon po raz trzeci była obecna w miasteczku biegowym na zawodach organizowanych przez Fundację Maraton Warszawski. Jednak tym razem po raz pierwszy dołączyliśmy do grona beneficjentów akcji charytatywnej #BiegamDobrze. Zbiórki na rzecz naszych działań przeprowadziło aż 20 uczestników biegu! Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć nasze działania! Aby wyrazić naszą wdzięczność, zorganizowaliśmy punkt kibicowania Fundacji Avalon na 19. kilometrze trasy, który był miejscem pełnym pozytywnej energii. Nasi wolontariusze z ogromnym entuzjazmem dopingowali i motywowali biegaczy w dążeniu do mety.

Jeszcze przed rozpoczęciem biegu nasz Ambasador Sylwester Wilk przeprowadził rozgrzewkę dla wszystkich biegaczy, a następnie ukończył półmaraton z imponującym wynikiem, udowadniając, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą na drodze do osiągania sportowych sukcesów.

Sylwester nie jest jedyną osobą z niepełnosprawnością, która brała udział w biegu. W związku z tym przed samym wydarzeniem, na prośbę Fundacji Maraton Warszawski, przeprowadziliśmy audyt trasy pod kątem dostępności dla OzN. Dzięki temu organizatorzy upewnili się, że każdy uczestnik, niezależnie od swoich fizycznych ograniczeń, będzie mógł cieszyć się udziałem w zawodach.

Dodatkowo, w miasteczku biegowym zorganizowaliśmy stoisko informacyjne, gdzie każdy mógł dowiedzieć się więcej o działalności Fundacji oraz o sposobach wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Zapewniliśmy tam strefę aktywności, w której uczestnicy mogli spróbować swoich sił w różnych zadaniach sensorycznych i motorycznych, pozwalających zrozumieć wyzwania, z jakimi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnościami.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za każdy przebiegnięty kilometr i za wsparcie, które przekłada się na realną pomoc dla osób z niepełnosprawnościami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia dla biegaczy, w których razem będziemy mogli zrobić jeszcze więcej dobrego.