Terapia manualna, czyli o co chodzi w tej terapii?

W terapii, która zajmuje się leczeniem zaburzeń czynnościowych narządu ruchu, najważniejszy jest obszerny wywiad i wnikliwą diagnostykę wykonywane przed zabiegiem. Fizjoterapeuta podczas badania jest w stanie odnaleźć zaburzone struktury, stwierdzić stopień ich uszkodzenia oraz przeanalizować mechanizmy pojawienia się dolegliwości. Przyczyną pojawiających się dolegliwości bólowych często bywa nieodpowiednie przygotowanie wydolnościowe tkanek do obciążenia, jakie przyjmują w trakcie aktywności. Leczenie polega na przywróceniu wzajemnej równowagi między mięśniami, stawami i strukturami nerwowymi. W celu uzyskania właściwych efektów wykorzystuje się w leczeniu techniki mobilizacji stawów, neuromobilizacje struktur nerwowych, leczenie tkanek miękkich oraz medyczny trening funkcjonalny.

Terapia dedykowana jest osobom, które:

• Wymagają leczenia dolegliwości związanych z dysfunkcją tkanek w obrębie stawów kręgosłupa oraz stawów obwodowych,
  • Wymagają profilaktyki w celu zapobiegania postępującym następstwom choroby zwyrodnieniowej stawów,
  • Wymagają terapii w wyniku przebytego urazu (złamania, skręcenia stawów), rekonwalescencja po zabiegach operacyjnych narządu ruchu.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!