Metoda Active

Metoda Active to jeden ze sposobów rehabilitacji ruchowej, wykorzystujący w pracy specjalny układ kolumn, zaopatrzony w blokady na kolana, klatkę piersiową oraz pas stabilizujący miednicę. Dodatkowo mobilne uchwyty po bokach i system bloczkowy pozwala na wykonywanie szeregu ćwiczeń w odciążeniu lub z oporem, pacjent może przyjąć wtedy różne pozycje wyjściowe, dostosowane do celu terapeutycznego. Głównym zastosowaniem kolumny jest pionizacji pacjentów. W ustabilizowanej pozycji pionowej można wykonywać dodatkowe ćwiczenia wzmacniające obręcz barkową, stymulować pracę tułowia do wstawania, stania, siadania.

Metoda ta jest dedykowana dla osób po uszkodzeniu rdzenia kręgowego (ze diagnozowaną paraplegią i tetraplegią, paraparezą i tertraparezą), z mózgowym porażeniem dziecięcym, z zespołami bólowymi kręgosłupa, skoliozą oraz podczas korekcji wad postawy.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!