Na grafice obok siebie zdjęcia twarzy Jana Meli i Renaty Orłowskiej - Napis Podcast Fundacji Avalon Odc 1.

„#Wystarczy zacząć”… nas słuchać! Startujemy z autorskim podcastem

Z okazji obchodów drugiej edycji Miesiąca Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami, Fundacji Avalon postanowiła spełnić marzenie o autorskim podcaście, co będzie kolejnym krokiem w działaniach na rzecz zmieniania postrzegania niepełnosprawności w polskim społeczeństwie. Przedsięwzięcie realizujemy we współpracy z platformą medialną Anywhere.pl, która tworzy rzetelną, nowoczesną i jakościową płaszczyznę komunikacji. Chcemy wszechstronnie docierać do coraz większej grupy odbiorców, dlatego zdecydowaliśmy się na podcast, czyli medium bijące rekordy popularności i jest jednym z głównych trendów w produkcji mediów społecznościowych.

Już teraz można odsłuchać premierowy odcinek pt. „Jak nas widzą? A jacy jesteśmy?”, w którym rozmawiamy o wizerunku osób z niepełnosprawnościami i stereotypach związanych z postrzeganiem niepełnosprawności. Podjęliśmy też ważny temat tego, w jaki sposób język, jakim się posługujemy, kształtuje (a czasem także ogranicza) nasze myślenie, doświadczanie świata oraz odbieranie i interpretowanie rzeczywistości. W pierwszym odcinku naszymi gośćmi na kanapie w studiu Anywhere.pl byli Jasiek Mela oraz Renata Orłowska.

Słuchaj podcastu:

Od dawna w naszych rozmowach w Fundacji, przewijał się temat realizacji podcastu, w którym moglibyśmy rozmawiać o ważnych sprawach na własnych zasadach. Zazwyczaj jesteśmy zapraszani do mediów, by rozmawiać o niepełnosprawności. Oczywiście, bardzo nas to cieszy. Czujemy natomiast potrzebę, by rozmawiać po prostu o życiu, relacjach, pasjach, tym wszystkim, co nas porusza i co nas interesuje, gdzie niepełnosprawność staje się dopełnieniem, a nie tematem samym w sobie. Cieszymy się, że udało się nam nawiązać współpracę z platformą medialną Anywhere.pl, która daje nam możliwość szerokiego dotarcia do ludzi ciekawych świata za pomocą nowoczesnych form komunikacji. Wierzymy, że wspólnie stworzymy treści, w których absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. W naszym podcaście będziemy gościć znanych i lubianych, a także osoby, które świat dopiero szerzej pozna. Będziemy poruszać ważne, kontrowersyjne, ciekawe, wzruszające, zabawne tematy.

Helena Szczuka, kierowniczka Komunikacji i Promocji, Fundacja Avalon

Do podcastu planujemy zapraszać osoby z niepełnosprawnościami i osoby pełnosprawne, które będą rozmawiać bez tabu, ograniczeń i cenzury. Każdy odcinek poświęcimy innemu tematowi. Chcemy prowadzić otwarty i szczery dialog z gośćmi podcastu, wykraczając poza stereotypy i stawiając na autentyczność oraz różnorodność doświadczeń osób z niepełnosprawnościami. Mamy nadzieję, że poprzez inspirujące historie i rozmowy, uda nam się promować empatię, zrozumienie i równość, przyczyniając się do tworzenia bardziej inkluzywnej społeczności.

Cieszymy się z podjęcia wspólnych działań z Fundacją Avalon. Dzięki cyklicznemu programowi będziemy mogli przedstawić szeroki zakres działań Fundacji Avalon i tym samym przybliżyć społeczeństwu rzeczywistość osób z niepełnosprawnościami.

Marcin Ranuszkiewicz, wydawca, producent Anywhere.pl

Zachęcamy od odsłuchania premierowego odcinka podcastu oraz śledzenia kolejnych produkcji – następnego odcinka możecie spodziewać się już w czerwcu!