Czerwone auto obok napisu

Kompleksowe Centrum Poradnicze – dlaczego warto się do nas zgłosić i dlaczego warto nas wspierać?

Kompleksowe Centrum Poradnicze Fundacji Avalon powstało, aby jeszcze lepiej zaopiekować naszych beneficjentów. Stawiamy na holistyczną pomoc. Możesz w nim skorzystać z bezpłatnego wsparcia naszych specjalistów: psychologa, seksuologa, prawnika, a także z pomocy doradcy ds. niepełnosprawności.

Dlaczego powstało Kompleksowe Centrum Poradnicze?

Od wielu lat obserwowaliśmy trudności, z jakimi zmagają się nasi beneficjenci.

Oto niektóre z nich:

• diagnoza choroby;
  • śmierć bliskiej osoby;
  • utrata sprawności w wyniku wypadku;
  • brak zaopiekowania pacjenta po wypisaniu ze szpitala;
  • brak informacji o przysługujących świadczeniach;
  • gdzie ubiegać się o dofinansowanie do potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego;
  • jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności.

To tylko niektóre wyzwania, jakie stara się rozwiązać Kompleksowe Centrum Poradnicze Fundacji Avalon na co dzień.

Dzięki wsparciu inicjatywy możesz wyrównywać szanse osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych, bowiem nie każdy ekspert specjalizuje się w zakresie wsparcia OzN. Nasi specjaliści dokładnie wiedzą, jak pomagać, a co najważniejsze wsparcia udzielają darmowo.

Z jakiej pomocy można skorzystać?

Jeśli nie radzisz sobie z trudną sytuacją, a codzienność Cię zwyczajnie przytłacza, zgłoś się do naszego psychologa.

Nie zgadzasz się z decyzją i niezwłocznie potrzebujesz złożyć odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności? Nasza prawniczka chętnie Ci w tym pomoże.

Chciałbyś zgłębić wiedzę dotyczącą swojej seksualności? Nasza seksuolożka posiada ogromną wiedzę na ten temat i z przyjemnością się z Tobą podzieli.

Potrzebujesz specjalistycznego sprzętu? Chciałbyś wyjechać na turnus rehabilitacyjny, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Z odpowiedziami na te i inne pytania, czeka na Ciebie specjalistka ds. osób z niepełnosprawnościami, która poprowadzi Cię w drodze do aktywności.

Jak się do nas zgłosić?

Na stronie www.fundacjaavalon.pl, w zakładce Darmowe wsparcie, znajdziesz dane kontaktowe do naszych specjalistów. Możesz do nas zadzwonić lub wysłać zapytanie drogą mailową, a nasz pracownik udzieli Ci wsparcia w poszczególnym temacie. Porady są bezpłatne, dlatego zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich z terenu całej Polski.

Kto nas wspiera?

Jak wesprzeć inicjatywę? Wystarczy wziąć udział w PRZEloterii i dokonując zakupów w Internecie przekazać mikrodonację na nasz cel. To proste! Zarejestrowanie się w PRZEloterii trwa chwilę i oparte jest na kilku krokach. Dowiedz się więcej na www.przeloteria.pl

Akcja trwa do 19 czerwca 2024 r.

Partnerem dobroczynnym tegorocznej PRZEloterii Przelewy24 jest projekt Donateo umożliwiający przekazywanie podczas zakupów online mikrodatków na rzecz organizacji dobroczynnych – w tym Fundacji Avalon.