Zdjęcia portretowe prowadzących zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci.

Rozpoczynamy zapisy na zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci!

Z radością informujemy, że Fundacja Avalon w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji  otwiera zapisy na odpłatne zajęcia grupowe Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) – przeznaczone zarówno dla dzieci pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Jeśli zauważasz, że Twoje dziecko potrzebuje wsparcia w nawiązywaniu relacji, rozumieniu emocji czy radzeniu sobie w grupie, to te zajęcia są właśnie dla niego!

Nasze spotkania będą prowadzone przez doświadczonych specjalistów – psychologa Szymona Chełstowskiegologopedkę Weronikę Witecką – którzy stworzą przyjazną i bezpieczną przestrzeń do nauki, zabawy i rozwijania cennych umiejętności personalnych. Dzięki kameralnym grupom, składającym się z 4-8 uczestników, każde dziecko będzie miało szansę na indywidualne podejście i wsparcie w rozwoju.

Zachęcamy do udziału w konsultacjach kwalifikujących do udziału w TUS, jeżeli zauważasz u swojego dziecka trudności w:

• funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej,
  • nawiązywaniu nowych znajomości,
  • przestrzeganiu norm społecznych,
  • komunikowaniu własnych potrzeb,
  • radzeniu sobie z sytuacjami konfliktowymi,
  • odczuwaniu niskiego poczucia własnej wartości,
  • rozpoznawaniu emocji i ich regulacji,
  • radzeniu sobie z przegrywaniem,
  • przyjmowaniu uległej lub agresywnej postawie,
  • odczytywaniu intencji innych ludzi.

Poniżej znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji i organizacji zajęć.

Terminy:

Start zapisów: 2 sierpnia 2024

Rekrutacja: sierpień i wrzesień 2024

Start zajęć: październik 2024

Jeden cykl TUS to 12 godzin płatnych zajęć grupowych, które będą odbywały się w poniedziałki w godzinach popołudniowych.

Zapisy odbywają się przez Recepcję Fundacji Avalon:

[email protected]

Warunkiem wzięcia udziału w zajęciach jest konsultacja rodzica z dzieckiem u naszego psychologa.

Po kwalifikacji przez psychologa, recepcja poinformuje uczestników o dacie i godzinie zajęć. Start grupy uzależniony jest od zebrania minimalnej liczby dzieci (4) w podobnej grupie wiekowej.

Koszt zajęć:

• Dla dzieci z orzeczeniem:

Pakiet: 900 zł za 12 zajęć

• Dla dzieci bez orzeczenia:

Pakiet: 1080 zł za 12 zajęć

Warunki uczestnictwa:

• Na zajęcia zapraszamy dzieci od 4 roku życia. Różnica wieku między uczestnikami tej samej grupy będzie wynosić do 2 lat.
  • Zajęcia odbywają się w naszej sali lustrzanej w Fundacji Avalon.
  • Jeden cykl zajęć obejmuje 12 spotkań. Zwykle potrzeba kilku cykli, aby dziecko mogło osiągnąć znaczące postępy.
  • Zajęcia nie są odrabiane w przypadku nieobecności, ponieważ terminy są sztywno ustalone.

Czekamy na Wasze zgłoszenia! Razem odkryjemy nowe możliwości!