Racing

Auto racingowe w barwach Avalon Extreme

Avalon Extreme Racing to wyjątkowy projekt i ekipa pasjonatów motosportu. To w skrócie wyścigi samochodowe osób z niepełnosprawnościami.

Dyscyplinę reprezentuje Sebastian Luty, który, przy wsparciu swojego pilota i ekipy technicznej, ściga się z pełnosprawnymi kierowcami na torach w całej Polsce i Europie i z sukcesem zajmuje miejsca na podium. Jest on prawdopodobnie jedynym kierowcą wyścigowym sparaliżowanym w 95%, prowadzącym auto dwoma joystickami.

Avalon Extreme Racing to też niezawodny team. Przy zawrotnych prędkościach na torze liczy się zaufanie. Tu nie ma miejsca na pomyłki. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wszystkich członków ekipy Avalon Extreme Racing, możliwe jest realizowanie coraz śmielszych planów i podbijanie międzynarodowych torów wyścigowych.

Aby umożliwić rozwijanie pasji do motorsportu innym kierowcom z niepełnosprawnościami, Sebastian Luty powołał do życia Ligę Avalon Extreme Racing, w ramach której jej członkowie mają okazję ścigać się w zawodach w całym kraju.

Sebastian Luty w trakcie sterowania autem.
Dwóch mężczyzn na wózkach na torze wyścigowym.

Avalon Extreme Racing to także imprezy sportowe i wyjątkowe zagraniczne wyprawy, jak chociażby Ice Drift w Szwecji czy wyścigi na prestiżowych i kultowych torach we Włoszech, Niemczach, Holandii i Belgii.

Aktywnie promując sport osób z niepełnosprawnościami, nasz Racing Team często gości na różnego rodzaju imprezach motoryzacyjnych, wśród których można wymienić m.in. Warsaw Motor Show czy VERVA Street Racing. Poczynania Avalon Extreme Racing śledzi i wspiera jeden z najbardziej znanych i utytułowanych kierowców wyścigowych w Polsce – Krzysztof Hołowczyc.

Auto racingowe w barwach Avalon Extreme jedzie na otwartej przestrzeni po śniegu.
    Auto racingowe w barwach Avalon Extreme jedzie po leśnym terenie na śniegu.

Hooligan – jedyny taki samochód!

HYUNDAI i20 WRC Proto sterowany za pomocą 2 joystików, dostosowany dla osoby sparaliżowanej w 95%.

Dane techniczne

Silnik: 4B11T 2,0 Turbo

Zawieszenie: specyfikacja R4

Skrzynia biegów: KAPS sekwencyjna, łopatki

Rodzaj napędu: AWD, szpery CUSCO

Masa własna: 1190 kg

Osiągi

Moc maksymalna: 510 KM przy 5800 obr./min

Maksymalny moment obrotowy: 670 Nm przy 3450 obr/min

Przyspieszenie (0-100 km/h): 2,8 sek.

Prędkość maksymalna: 225 km/h

Dodatkowe

Prowadzenie: PARAVAN Space Drive II,
      2 joysticki