Na zdjęciu mężczyzna na wózku pokonuje tor przeszkód. Obok asekurująca go kobieta.

Fundacja Avalon na Pol’and’Rock Festival 2021

Już po raz kolejny Fundacja Avalon będzie na Najpiękniejszy Festiwal Świata – Pol’and’Rock Festival. Znów wśród innych organizacji pozarządowych w Akademii Sztuk Przepięknych. Na ten czas przygotowano szereg aktywności skierowanych do uczestników z niepełnosprawnością, ale także dla osób pełnosprawnych. Organizacja będzie edukować i zmieniać społeczne postrzeganie niepełnosprawności. Ponadto Fundacja Avalon podjęła się wsparcia organizatora Festiwalu w zakresie opracowania poradnika dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Fundacja Avalon przygotowała dla festiwalowiczów bogatą ofertę aktywności i dyskusji poświęconych problematyce niepełnosprawności. Wszyscy, którzy będą chcieli zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia poruszanie się na wózku, będą mogli przejechać na nim tor przeszkód imitujący bariery architektoniczne spotykane w przestrzeni miejskiej. To najlepszy sposób na uwrażliwienie osób pełnosprawnych, które poprzez doświadczenie mogą zrozumieć, z jakim rodzajem wyzwań na co dzień spotykają się osoby na wózkach. Na uczestników Najpiękniejszego Festiwalu Świata czekać będzie również nie lada wyzwanie zmierzenia się z rekordem Szymona Klimzy – wyczynowego handbikowca – na rowerze napędzanym wyłącznie siłą rąk. Nie zabraknie również aktywności w extremalnym wydaniu z udziałem Kuby Królikowskiego, ambasadora Avalon Extreme, który w Himalayan Camp będzie zachęcał do pokonania ścianki wspinaczkowej przy użyciu jednej ręki. Odważni festiwalowicze będą mogli się zmierzyć z rzuconym przez Kubę wyzwaniem.

Na grafice harmonogram aktywności na stoisku Fundacji Avalon: Tor przeszkód na wózku, dziesiąta - jedenasta i szesnasta - siedemnasta, środa - sobota, Wyzwanie Handbike, jedenasta - siedemnasta, środa - sobota, Punkt techniczny, jedenasta - siedemnasta, środa - sobota, Coolawy doradca, jedenasta - siedemnasta, środa - sobota, Kolorowanie muralu Helpuj, dziesiąta - dwudziesta, środa - sobota, Warsztaty: Aktywności niepełnosprawności, osiemnasta - dziewiętnasta trzydzieści, piątek - sobota, Kurs savoir vivre w stosunku do OzN, osiemnasta - dziewiętnasta trzydzieści, piątek - sobota, Warsztaty: Rehabilitacja seksualna, osiemnasta - dziewiętnasta trzydzieści , czwartek, dodatkowo: Namiot warsztatowy: Jak się złamać i nie załamać? dziesiąta - jedenasta, sobota, Himalayan Camp: Wyzwanie Jakuba Królikowskiego: wspinaczka jedną ręką. siedemnasta, osiemnasta trzydzieści, czwartek.

Na stoisku Fundacji odbędą się także dyskusje dotyczące różnych aspektów niepełnosprawności – o rehabilitacji seksualnej, aktywnej stronie niepełnosprawności czy kurs o savoir-vivre’u i empatii wobec osób z niepełnosprawnościami.

Fundacja Avalon planuje także przeprowadzić transmisje warsztatów o aktywności, sporcie i rehabilitacji seksualnej OzN, a także kurs savoir-vivre wobec OzN. Tranmisje, jeśli tylko pozwolą na to warunki techniczne, będzie można zobaczyć na oficjalnej stronie Fundacji Avalon na Facebooku.

Zdjęcie ze stoiska Fundacji z Pol'and'Rock 2019 - kobieta i mężczyzna na wózkach i jedna dziewczyna pełnosprawna przykucnięta obok nich pozują do zdjęcia. W tle namiot Fundacji.