Na grafice napis Avalon Extreme GT Challenge. Eliminacje 31.01-02.02.2022, Półfinał 05.02.2022, Wielki Finał 12.02.2022 Esport Spot w Warszawie. Logotypy Polska liga esportowa, Promasters, ESpot, MotoWizja, Avalon Extreme, Fundacja Avalon

Ruszyły zapisy do Avalon Extreme GT Challenge – ogólnopolskich rozgrywek e-sportowych dla wszystkich

Fundacja Avalon realizująca projekt sportów extremalnych Avalon Extreme, łączy siły z Polską Ligą Esportową i agencją ProMasters League i zaprasza wszystkich fanów motorsportu do wzięcia udziału w emocjonujących zawodach racingowych online! Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz rejestracyjny (https://avalonextreme.pl/esport/) do 28 stycznia.

Avalon Extreme GT Challenge

Avalon Extreme, w ramach którego stworzono pierwszą ligę racingową dla osób z niepełnosprawnością, zaprasza do przygody w wirtualnym świecie wszystkich zapalonych gamerów. Avalon Extreme GT Challenge to wyjątkowe wydarzenie, realizowane w myśl idei „Prawdziwy sport jest jeden”. Zawodnicy ścigać się będą w grze Gran Tourismo Sport na platformie PlayStation w dwuosobowych zespołach, składających się z osoby sprawnej i osoby z niepełnosprawnością. Przed zawodnikami 3 etapy sportowej rywalizacji: eliminacje, półfinał oraz finał, podczas którego wyłonieni zostaną Mistrzowie Avalon Extreme GT Challenge!

Jak dołączyć do gry?

W racingowym wyzwaniu udział mogą wziąć wszystkie zainteresowane osoby niezależnie od stopnia sprawności. Zawodnicy mogą zgłaszać się w parach lub indywidualnie. W przypadku indywidualnych zgłoszeń zawodnicy zostaną połączeni w zespoły w drodze losowania. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 stycznia do godz. 12.00 przez formularz dostępny pod linkiem https://avalonextreme.pl/esport/.

Etapy racingowych rozgrywek

Organizatorzy wydarzenia podzielili zawody na trzy etapy. Pierwszym etapem są eliminacje. Podczas nich zawodnicy mają trzy dni na przejechanie wybranej trasy w formule TimeAttack i przesłanie swoich najlepszych czasów do organizatora. Następnie osiem najlepszych teamów zostanie zaproszonych półfinału, podczas którego wyścig odbędzie się online, w formule multiplayer, a zawodnicy ścigać się będą w czasie rzeczywistym. Do finału trafi tylko pięć najszybszych zespołów oraz jeden, na zasadzie “wilczego biletu”, który osiągnie najlepszy czaswe wszystkich dotychczasowych przejazdach. Regulamin rozgrywek dostępny jest pod linkiem: https://avalonextreme.pl/esport/regulamin-rozgrywek-avalon-extreme-gt-challenge/

Finał w profesjonalnej arenie gamingowej

Szczęśliwcy, którzy zakwalifikują się do wyścigu finałowego zostaną zaproszeni przez organizatorów do prawdziwej areny gamingowej – ESPORT SPOT, na warszawskim Powiślu. Impreza finałowa Avalon Extreme GT Challenge odbędzie się̨ stacjonarnie 12 lutego 2022. Finał będzie miał charakter imprezy otwartej, a zawodnikom w ich zmaganiach kibicować będzie widownia.  Dla 3 drużyn, które zdobędą najlepszy czas w wyścigu finałowym przewidziano atrakcyjne nagrody.