Wypłata środków z subkonta - wniosek o dofinansowanie

Na co mogę wykorzystać środki z subkonta?

Zgodnie ze statutem Fundacji Avalon, ze środków zgromadzonych na subkoncie można pokryć bardzo szeroki wachlarz wydatków, które związane są z niepełnosprawnością i chorobą beneficjenta oraz jego rodziny.

Katalog wydatków jakie można dofinansować ze środków zgromadzonych na subkoncie nie jest zamknięty. Do wydatków, które podlegają dofinansowaniu zaliczamy między innymi:

Koszty I kategorii – wszystkie koszty medyczne, takie jak np.:

1. Leki i środki higieniczne
  2. Wizyty lekarskie
  3. Rehabilitacja
  4. Turnusy rehabilitacyjne i logopedyczne
  5. Pobyty w sanatoriach
  6. Usługi opiekuńcze
  7. Sprzęt rehabilitacyjny i medyczny
  8. Terapie (np.: terapia SI, terapia ręki, terapie psychologiczne)
  9. Leczenie w kraju i za granicą
  10. Leczenie stomatologiczne i ortodontyczne

Koszty II kategorii – koszty  transportu, takie jak np.:

1. Dostosowanie samochodu do potrzeb osoby z niepełnosprawnością
  2. Zakup paliwa
  3. Zakup samochodu oraz jego koszty eksploatacji (np.: naprawa, przegląd techniczny, wymiana oleju i opon, zakup części do samochodu)
  4. Bilety za transport (np.: PKP, PKS, lotnicze, miejskie: jednorazowe, miesięczne, kwartalne itp.)
  5. Przejazd TAXI

Koszty III kategorii –  ogólnie pojęte koszty życia codziennego, w tym np.:

1. Koszty dostosowania mieszkania/domu do potrzeb osoby z niepełnosprawnością (np.: zakup materiałów i wykonanie dostosowania, zakup i montaż windy)
  2. Remont mieszkania/domu, w tym również koszty związane z ogrodem
  3. Zakup nieruchomości oraz jego wyposażenia (np.: kredyt hipoteczny, meble)
  4. Opłaty bieżące (np.: media, czynsz, ogrzewanie, Internet, telefon, podatek od nieruchomości)
  5. Sprzęt RTV i AGD (np.: telewizor, telefon, wyciskarka)
  6. Koszty związane z edukacją i podnoszeniem kwalifikacji (np.: wyżywienie w przedszkolu, wyprawki do szkoły, czesne na studiach, koszty akademików, kurs na prawo jazdy)
  7. Koszty związane z zakupem żywności
  8. Suplementy oraz żywność specjalistyczna/dietetyczna
  9. Plany dietetyczne oraz treningowe (np.: treningi personalne z trenerem, konsultacje dietetyczne)
  10. Catering dietetyczny (dieta pudełkowa)
  11. Koszty zakupu odzieży
  12. Sprzęt sportowy (np.: bieżnie, rowerki stacjonarne, rowery, hantle, orbitrek, steper)
  13. Rekreacja i wypoczynek (np.: wyjazdy na wakacje, obozy, kolonie)
  14. Rozwijanie hobby (np.: wędkarstwo, kosmetologia, sport, malarstwo)
  15. Spełnienie marzeń (np. wycieczka za granicę, bilet na koncert)

Wydatki, które nie dotyczą leczenia, rehabilitacji, zakupu żywności, odzieży, środków czystości i higieny osobistej oraz bieżących opłat, należy krótko uzasadnić składając wniosek o dofinansowanie.

Środki zgromadzone na subkoncie wypłacane są na podstawie złożonego wniosku o dofinansowanie, do którego można dołączyć dokumenty zarówno potwierdzające wydatki już poniesione przez podopiecznego (przelew na konto beneficjenta), jak i te które mają być dopiero poniesione (przelew na konto sprzedawcy).