Zbiórki na Facebooku

Facebook umożliwia organizowanie zbiórek pieniędzy na rzecz zarejestrowanych w serwisie organizacji pozarządowych, w tym też na rzecz Fundacji Avalon – zarówno na cele statutowe, jak i osobę wybraną z grona podopiecznych. Zbiórka może być założona przez każdego, kto jest użytkownikiem Facebooka – przez podopiecznego, jego rodzinę, przyjaciół czy osoby niepowiązane, a pragnące okazać swoje wsparcie.

Facebook daje możliwość utworzenia dwóch rodzajów zbiórek:

• z okazji urodzin (użytkownik może rozpocząć zbiórkę 2 tyg. przed urodzinami, o czym Facebook informuje w aktualnościach),
  • z własnej inicjatywy (użytkownik może rozpocząć zbiórkę w dowolnym momencie).

Jak utworzyć zbiórkę na rzecz podopiecznego Fundacji Avalon? – krok po kroku

1. Wejdź na fanpage Fundacji Avalon i wybierz zakładkę -> zbiórki pieniędzy.
  2. Po przeniesieniu na stronę zbiórek na rzecz Fundacji Avalon wybierz zbierz pieniądze.
  3. Po wejściu w kreatora zbiórki określ kwotę.
  4. Wybierz walutę, w jakiej ma być przeprowadzona zbiórka.
  5. Następnie określ termin zakończenia zbiórki.
  6. W tytule zbiórki wpisz numer subkonta podopiecznego (Nazwisko, numer). Jeśli zbiórka dedykowana jest Fundacji Avalon, wtedy nie musisz dodawać w tytule żadnego dopisku.
  7. W rubryce -> Dlaczego zbierasz pieniądze? -> stwórz szczegółowy opis, aby zachęcić darczyńców do przekazania datku.
  8. Dodatkowo możesz zmienić zdjęcie w tle zbiórki.
  9. Na koniec naciśnij -> utwórz.

Możesz również wejść w link, który bezpośrednio przekieruje Cię na stronę kreatora zbiórki https://www.facebook.com/fund/fundacjaavalon/.

Więcej informacji na temat zbiórek na Facebooku znajdziesz tutaj.

Klauzulę informacyjną odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.