Na zdjęciu kostka owijana taśmą.

Flossing

Flossing jest terapią wspomagającą, którą możemy potraktować jako narzędzie uzupełniające podstawową terapię. Terapeuta wykorzystuje elastyczne taśmy zwane flossbandami: owija wybraną okolicę ciała taśmami w specjalny sposób, by następnie, dzięki kompresji jaką wywiera taśma na wybraną okolicę ciała, poprawić ruchomość stawową poprzez ruch czynny (wykonywany przez Pacjenta) lub bierny (prowadzony przez terapeutę), czy też odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Kiedy wykorzystujemy flossing?

Flossing został stworzony z myślą o osobach z urazami ortopedycznymi oraz sportowcach. Możemy jednak z powodzeniem stosować tę metodę u wszystkich osób, u których występują zaburzenia ruchomości stawów. W schorzeniach pochodzenia neurologicznego często również obserwuje się ograniczenia ruchomości. U części pacjentów z długotrwałą dysproporcją w napięciu mięśni w obrębie łydki – między innymi po udarze mózgu – z powodzeniem wykorzystuje się metodę flossingu w celu zmniejszenia ograniczenia ruchu wyprostu w stawie skokowym.

Przeciwskazaniami do stosowania flossingu są: uczulenie na lateks, zakrzepica, duże obrzęki, pęcherze, przerwanie ciągłości skóry, zmiany troficzne, zaburzenia krzepnięcia, skłonność do powstawania siniaków oraz ciąża, nowotwory czy aktywne procesy zapalne.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!