Na zdjęciu pacjentka ćwicząca przy lustrze.

Terapia Lustrzana

Terapia lustrzana polega na zastosowaniu ćwiczeń z użyciem lustra w terapii:

• Niedowładów kończyny górnej/dolnej (np. po przebytym udarze mózgu)
  • Bólów fantomowych
  • Kompleksowego zespołu bólu regionalnego
  • Przewlekłych zespołów bólowych kończyn

Terapeuta wprowadzający tę terapię jako element rehabilitacji przedstawia pacjentowi przebieg, założenia i cele terapii oraz instruuje w zakresie ćwiczeń. Ważne, aby praca z lustrem była systematyczna i zgodna z zaleceniami. Zwłaszcza w przypadku osób z niedowładem powstałym w wyniku udaru terapia lustrzana stanowi narzędzie z dużym potencjałem. Można ją stosować na każdym etapie rehabilitacji kończyny górnej i dolnej, zaś najczęściej mówi się o niej w kontekście usprawniania funkcji ręki.

Sprawdza się zwłaszcza w przypadku, gdy pacjent większość swojej uwagi poświęca reedukacji funkcji chodu, zaniedbując nieco pracę nad kończyną górną. W takiej sytuacji terapia lustrzana, systematycznie wykonywana w warunkach domowych zgodnie z instruktażem fizjoterapeuty, pozwala utrzymać zaangażowanie pacjenta w proces terapeutyczny (zarówno kończyny dolnej, jak i górnej), zaś postępy motywują do dalszej pracy.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!