Dorota Żodkiewicz

Neurologopedka Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

Portret logopedki Doroty Żodkiewicz

Zajmuje się

Prowadzi terapię logopedyczną nastawioną na osoby dorosłe z uwzględnieniem zaburzeń neurologicznych, neurodegeneracyjnych. Terapią obejmuje osoby dorosłe z niepełnosprawnościami, posiada kwalifikacje do rehabilitacji głosu po laryngektomii, a także zajmuje się terapią logopedyczną w foniatrii. Do pacjenta podchodzi holistycznie, a w pracy wykorzystuje techniki manualne zewnątrz-i wewnątrzoralne oraz liczne techniki oddychania nastawione na relaksację.

Z Fundacją Avalon związana od 2021 roku.

Wykształcenie

Absolwentka studiów I stopnia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i II stopnia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Absolwentka i aktorka Studia Teatralnego przy Teatrze Baza w Warszawie.

Kursy

Ukończyła między innymi kursy: Terapia Miofunkcjonalna, Połykanie w logopedii, Metody wywoływania głosek, Higiena i emisja głosu.

Doświadczenie logopedyczne zdobyła w Szkole Aktorskiej Agnieszki Pilaszewskiej ACTUPWARSAW, w Środowiskowym Domu Samopomocy czy m.in w Szkole Podstawowej, w której pracowała jako nauczyciel wspomagający do dziecka z Zespołem Aspergera.

Prywatnie

Miłośniczka teatru, medytacji, zwierząt oraz wszystkich aktywności fizycznych jakie istnieją.