Jak wpłynąć na poprawę sylwetki ciała? – Kinesiology Taping

Terapeuta przy aplikacji plastrów nie korzysta z gotowych szablonów! Bardzo ważne jest, aby każda aplikacja została poprzedzona diagnostyką fizjoterapeutyczną, podczas której (poza oceną układu kostnego i mięśniowo-powięziowego), terapeuta wyeliminuje ewentualne przeciwwskazania do terapii.

Efekty działania plastra są zależne od sposobu jego naklejenia. Głównym działaniem aplikacji jest poprawa mikrokrążenia. Spowodowane jest to uniesieniem skóry po jej oklejeniu, co powoduje lepsze krążenie oraz dotlenienie mięśni i tkanek, a tym samym przyspieszy proces regeneracji. Uniesienie skóry powoduje również zmniejszony nacisk na receptory bólowe, co powoduje zmniejszenie bólu.

Działanie aplikacji kinesiology taping:

• Poprawa sylwetki ciała poprzez korekcję nieprawidłowego ustawienia stawów np. st. kręgosłupa
  • Działanie przeciwbólowe dzięki rozluźnieniu mięśni i tkanek,
  • Zniesienie obrzęków dzięki poprawie krążenia krwi i limfy,
  • Przyspieszenie wchłaniania się krwiaków oraz wysięków.

Plastry działają 24 godziny na dobę, czego nie czyni żadna inna forma terapii. Jednak należy pamiętać, że Kinesiology Taping stanowi jedynie uzupełnienie terapii prowadzonej przez fizjoterapeutę, podtrzymując jej efekty, co pozwala na osiągnięcie optymalnych rezultatów terapeutycznych.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!