Na zdjęciu przybliżenie na ręce naciągające skórę na plecach.

Manipulacje nerwowo-mięśniowe

Manipulacje nerwowo-mięśniowe to metoda pracy, w której fizjoterapeuta bierze pod uwagę w sposób szczególny układ nerwowy człowieka. Za pomocą specjalnych technik manualnych jest on w stanie określić, w którym miejscu nerw jest uciśnięty/zablokowany, a następnie udrożnić okolicę w celu przywrócenia równowagi napięciowej, co w efekcie zmniejsza wrażliwość nerwu obwodowego. Powyższy proces skutkuje zniesieniem dolegliwości bólowych.

Na czym polega terapia nerwowo-mięśniowa?

Techniki terapii nerwowo-mięśniowej mają szerokie zastosowanie u pacjentów ortopedycznych, neurologicznych i po urazach, ale także u osób borykających się z przewlekłymi stanami bólowymi. Opierają się na dokładnej diagnostyce, szczegółowej wiedzy terapeuty i zastosowaniu pracy na przyczynie problemu. Ponadto terapeuta edukuje pacjenta, jak uniknąć nawracania problemu w przyszłości (odpowiednia postawa, nawyki przy pracy, aktywność fizyczna i tak dalej – zależnie od potrzeb organizmu).

Dolegliwości nie zawsze występują w miejscu, gdzie doszło do ucisku, np. przy problemie z cieśnią nadgarstka mamy do czynienia z bólem występującym po dłoniowej stronie nadgarstka pomiędzy kłębem kciuka a kłębikiem palca małego. Objawy te wynikają z ucisku na nerw pośrodkowy, który może być zablokowany dużo wyżej niż wskazywałyby na to objawy, np. przy splocie ramiennym znajdującym się poniżej obojczyka. Dlatego też zmniejszenie napięcia w okolicy obojczyka może znieść objawy z okolicy nadgarstka, gdyż odpowiednio zdiagnozowane oraz uwolnione zostało miejsce ucisku na nerw pośrodkowy.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!