uśmiechnięty mężczyzna siedzi na biurku i trzyma piłeczkę do masażu

Masaż za pomocą piłeczki  – skuteczna pomoc w terapii bólu i napięcia tkanek

Agata Pappas

Fizjoterapeutka Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

Kamil Toczydłowski

Fizjoterapeuta Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

Automasaż powięziowy to bardzo dobry sposób na rozluźnienie napiętych mięśni i powięzi. Do jego wykonania można użyć różnych sprzętów rehabilitacyjnych. Na poniższym filmie proponujemy automasaż przy użyciu specjalnej piłeczki o średnicy około 6cm. Dobrze wykonany masaż przynosi znaczną ulgę, zwiększając ukrwienie masowanej okolicy i dbając o poprawę ślizgu pomiędzy mięśniami a warstwami powięzi.

Piłeczka jest uniwersalnym narzędziem – z powodzeniem można ją stosować do masażu okolicy pleców, barków, szyi, pośladków, ud, a nawet stóp. W automasażu stosujemy dwie technikiporuszanie dociśniętą piłeczką po części ciała lub docisk punktowy z jednoczesnym poruszaniem się (dla ślizgu powięzi między sobą).

Najlepiej używać piłeczki jako środka profilaktycznego  –  jeśli czujesz dyskomfort w danej okolicy ciała, może to być sygnał o nadmiernie napiętych tkankach. Zrób sobie przerwę i wykonaj automasaż. Nie czekaj, aż napięcie przerodzi się w ból. Jeśli jednak czujesz, że masaż piłeczką nie jest wystarczający do zniesienia Twoich dolegliwości, zalecamy udanie się do fizjoterapeuty w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!