Na zdjęciu pacjentka i fizjoterapeutka na zajęciach z kijem.

Intensywna funkcjonalna fizjoterapia dorosłych chorych po uszkodzeniu mózgu wg. dr. hab. n. med. Macieja Krawczyka

Intensywna funkcjonalna fizjoterapia dorosłych chorych po uszkodzeniu mózgu to metoda pracy z pacjentem neurologicznym, przede wszystkim po udarze mózgu, stworzona przez doktora Krawczyka.

Fizjoterapeuta stosujący opisywaną metodę pracuje z pacjentem w różnorodnych pozycjach, jednocześnie go instruując oraz zachęcając do wykonywania zadań ruchowych, naśladujących funkcjonalne czynności dnia codziennego. Wielkim atutem tej metody jest fakt, że każde ćwiczenie dąży do zaangażowania całego ciała, a nie – jak w klasycznym podejściu do terapii po udarze mózgu – osobno kończyny górnej i dolnej. Sprzyja to wykorzystywaniu całego potencjału danej osoby oraz powoduje, że w terapię poza kończynami zaangażowany jest również tułów, tak istotny w pracy z pacjentem neurologicznym. Co więcej, ta forma ćwiczeń sprzyja większemu zaangażowaniu fizycznemu i poznawczemu pacjenta, jest on bardziej skupiony i widzi celowość wykonywanych ruchów, co przekłada się na większą intensywność i skuteczność zajęć.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!