Rehabilitacja Metodą PNF

PMF to metoda bazująca na podstawach fizjologicznego rozwoju ruchowego człowieka. Koncepcja powstała w latach 40-stych w Kalifornii dzięki współpracy fizjoterapeutki Maggie Konott i neurofizjologa, dr Hermana Kabata.  Wykorzystując ruchy naturalne w pracy z pacjentem rozwijali i doskonalili technikę, aby już w latach 50-tych rozpocząć kształcenie pierwszych terapeutów metody PNF.

Metoda wykorzystuje pozytywne nastawienie do terapii poprzez wzmocnienie i wykorzystanie tego co pacjent może zrobić. Terapeuta obserwuje pacjenta globalnie. Terapia dotyczy całego ciała, nie tylko jego chorej części. Działanie dotyczy zarówno zajętych chorobowo struktur jak i czynności z którymi chory ma problem. Terapia oparta jest na naturalnych, fizjologicznych ruchach, wykorzystując odpowiednie technik i ustawienia wybranych odcinków ciała.

Dzięki terapii Metodą PNF możemy wpłynąć na:

• Przywrócenie utraconych funkcji,
  • Poprawa mobilności, stabilności, koordynacji, równowagi,
  • Poprawa wytrzymałości i zręczności,
  • Redukcja bólu,
  • Uzyskanie rozluźnienia,
  • Regulacja napięcia mięśniowego,
  • Zwiększenie zakresu ruchu,
  • Zwiększenie siły mięśniowej,
  • Poprawa czucia głębokiego,
  • Ułatwienie ruchów stosowanych przy wykonywaniu czynności dnia codziennego,
  • Nauka nowych/utraconych czynności i pozycji.

Metoda wskazana jest dla osób w stanach:

• Po udarze – choroby naczyniowe Ośrodkowego Układu Nerwowego,
  • Po urazie rdzenia kręgowego,
  • Niedowładu i porażenia,
  • Dystrofii mięśniowej,
  • Choroby nerwowo-mięśniowe,
  • Stwardnienie rozsiane (SM),
  • Mózgowe Porażenie Dziecięce (MPD),
  • Skoliozy,
  • Choroba Parkinsona,
  • Po urazach czaszkowo-mózgowych,
  • Zaburzenia chodu o podłożu neurologicznym lub ortopedycznym,
  • Złamania,
  • Kontuzje sportowe (skręcenia, zwichnięcia, uszkodzenia tkanek miękkich-mięśni, ścięgien, więzadeł),
  • Schorzenia kręgosłupa (zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłup, rwa kulszowa, dyskopatia),
  • Stany bólowe,
  • Przykurcze mięśniowe,
  • Zaburzenia postawy,
  • Wady wrodzone,
  • Zaburzenie funkcji wegetatywnych (oddychanie, połykanie, artykulacja).

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!