Ludzka ręka przekazuje papierowe serduszko do ręki innej osoby.

Nie tylko 1,5% podatku – poznaj wszystkie formy wsparcia Fundacji Avalon

Przekazanie 1,5% podatku to niejedyny sposób na finansowe wsparcie działań Fundacji Avalon na rzecz osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Każdy darczyńca może wybrać dogodną dla siebie formę wpłaty: jednorazowej lub cyklicznej, na konkretny cel bądź na rozwój projektów. Dzięki zebranym środkom prowadzimy rehabilitację i zajęcia aktywizujące zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci, udzielamy bezpłatnych porad, prowadzimy działania edukacyjne oraz zmieniamy wizerunek osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie. Poniżej zapoznasz się z krótkim opisem wszystkich form wsparcia.

1,5% podatku na cele statutowe lub wybranego podopiecznego

Darczyńca może przekazać 1,5% podatku zarówno na wybraną osobę spośród podopiecznych Fundacji Avalon, jak i na nasze cele statutowe. Wystarczy wpisać w swoim rocznym rozliczeniu PIT numer KRS Fundacji Avalon 0000270809 lub rozliczyć się internetowo w dedykowanym linku w programie e-PITy. W przypadku, gdy chcesz wesprzeć konkretną osobę, należy podać także cel szczegółowy – identyfikator subkonta składający się z nazwiska i numeru. Co roku pracujemy nad tym, aby nasi beneficjenci otrzymywali wpłaty z 1,5% podatku jak najszybciej po otrzymaniu informacji z Urzędu Skarbowego z celami szczegółowymi. W 2023 roku udało nam się to osiągnąć w ciągu zaledwie 3 dni, czyli zaksięgowaliśmy środki jako pierwsi spośród wszystkich organizacji prowadzących subkonta w Polsce! Dzięki temu nasi podopieczni mogli w natychmiastowy sposób skorzystać ze zgromadzonych pieniędzy i przeznaczyć je na swoje cele.

Darowizna jednorazowa lub cykliczna

Aby wesprzeć działania statutowe Fundacji Avalon, można to zrobić poprzez formularz wpłaty, wybierając dogodną dla siebie metodę płatności: kod BLIK, płatność kartą płatniczą, Google Pay czy przelew poprzez PayU. W formularzu możesz wybrać kwotę wpłaty oraz zdecydować, czy będzie to darowizna jednorazowa, czy cykliczna – w drugim przypadku wymagana jest płatność kartą płatniczą.

Darowiznę można wpłacić również poprzez tradycyjny przelew bankowy lub wpłatę na poczcie. Wystarczy podać następujące dane:

Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa; nr rachunku: 86 1600 1286 0003 0031 8642 6151

Jeśli darczyńca chcepomóc konkretnej osobie, musi znaleźć jej profil na naszej stronie internetowej w zakładce „Nasi podopieczni” i skorzystać z dedykowanego jej formularza wpłaty.

SMS Charytatywny oraz przelew na telefon BLIK

SMS Charytatywny to jedna z najprostszych form wsparcia Fundacji Avalon. Aby przekazać darowiznę, wystarczy wysłać SMS o treści POMOC pod numer 75 165. Dopisując w treści SMSa numer subkonta podopiecznego, można w ten sposób przekazać wpłatę wybranej osobie.

Darowiznę można przekazać także przelewem na telefon BLIK. W tym celu w aplikacji bankowej należy wpisać numer 666 324 328. W tytule przelewu można podać nazwisko i numer subkonta osoby, którą chce się wesprzeć darowizną. Dzięki temu pieniądze trafią bezpośrednio na jej subkonto.

Zbiórki charytatywne podopiecznych na Helpuj.pl

Podopieczni Fundacji Avalon mogą zakładać na portalu Helpuj.pl zbiórki celowe na konkretne potrzeby związane z leczeniem, rehabilitacją i codziennym życiem lub realizację swoich marzeń. Darczyńcy mogą wspierać osiąganie tych celów poprzez wpłaty lub pomoc w promocji zbiórki, także poprzez podejmowanie wyzwań. Są to specjalne akcje, które mają na celu zaangażowanie innych darczyńców do wpłat na rzecz podopiecznego. Wyzwaniem może być na przykład przejechanie określonej liczby kilometrów rowerem, start w meczu czy morsowanie. W ten sposób można łatwiej zachęcić przyjaciół, bliskich i znajomych do wpłat na wybraną zbiórkę. Akcje realizowane grupowo to świetny sposób na integrację, rozwijanie wyobraźni i dobrą zabawę. W wyzwania angażować się mogą nie tylko osoby prywatne, ale także szkoły i firmy.

Bezpłatne pomaganie przy okazji zakupów w Internecie – FaniMani.pl

Podczas zakupów internetowych można wspierać podopiecznych Fundacji Avalon, a także samą organizację bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Za pośrednictwem FaniMani średnio 2,5% wartości zakupów trafia do wybranej organizacji. Wsparcie nie obciąża klienta ponieważ to sklep przekazuje część zysku wskazanej fundacji. FaniMani umożliwia przekazywanie wpłat nie tylko dla Fundacji Avalon, ale i na rzecz konkretnych podopiecznych.