Na zdjęciu psychoterapeutka podaje chusteczki pacjentowi.

Psychoterapia

Psychoterapia jest naukowo udowodnioną formą leczenia zaburzeń psychicznych i rozwiązywania trudności emocjonalnych. Kierowana jest do osób, które zmagają się z zaburzeniami psychicznymi lub chcą zrozumieć swoje emocje i schematy zachowania.

Psychoterapia może pomóc w wielu różnych obszarach życia i dostosowana jest indywidualnie do każdej osoby. Możesz z niej skorzystać, jeśli czujesz, że wsparcie psychologiczne nie pomogło ci przezwyciężyć twoich trudności, a problemy dalej utrudniają ci codzienne funkcjonowanie.

Decyzję o rozpoczęciu psychoterapii podejmuje się po konsultacji z terapeutą, który pomoże ci zdefiniować problem i sprawdzi czy będzie w stanie ci pomóc. Do niektórych zaburzeń i problemów są dedykowane rodzaje terapii, dlatego psychoterapeuta może przekierować cię do innego specjalisty.

Nurty psychoterapii

Poszukując informacji o psychoterapii, możesz natrafić na informację o różnych nurtach terapeutycznych. Nurt to po prostu koncepcja, która tłumaczy przyczyny powstania i leczenia konkretnych zaburzeń. Możesz m.in. trafić na takie nazwy jak terapia poznawczo-behawioralna, terapia systemowa, terapia psychodynamiczna, terapia schematów. To tylko kilka najbardziej znanych nazw. Jest kilkadziesiąt nurtów terapii i podejmując terapię warto zapytać psychoterapeutę o nurt terapeutyczny, w którym pracuje.

Ile trwa psychoterapia?

Psychoterapia jest procesem, dlatego nie zawsze można określić, ile czasu będzie trwać. Ważna są jednak regularność i spotykanie się co tydzień. Pomoże to znaleźć ukryte źródło problemów, nawet jeśli pozornie nie łączy się to w całość. Czasami sama rozmowa i relacja z terapeutą jest czynnikiem leczącym, dlatego warto spróbować otworzyć się i zobaczyć, że psychoterapia jest skuteczna.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!