Na zdjęciu zbliżenie na ręce fizjoterapeuty pasujące plecy pacjenta.

Terapia Manualna

Terapia manualna to kompleksowa metoda badania oraz leczenia stosowana przez fizjoterapeutów w dolegliwościach bólowych kręgosłupa i innych stawów. Wykorzystuje się ją również przy skręceniach, po operacjach jako przyspieszenie procesu gojenia oraz przy innych problemach w obrębie stawów, mięśni i nerwów.

Na czym polega terapia manualna?

Badanie rozpoczyna się od wnikliwego wywiadu, kolejnym etapem jest ocena funkcjonalna oraz badanie manualne. Na podstawie wywiadu terapeuta jest w stanie określić dokładne miejsce występowania objawów, przyczynę bólu oraz struktury odpowiedzialne za pojawienie się dyskomfortu. Leczenie uzależnione jest od przyjętego schematu działania oraz aktualnego stanu pacjenta. Techniki wykorzystywane w terapii manualnej to mobilizacja i manipulacja stawów, neuromobilizacja struktur nerwowych oraz terapia tkanek miękkich.

Wskazania do terapii manualnej

Terapia manualna skierowana jest do wszystkich pacjentów uskarżających się na bóle w obrębie stawów oraz pochodzenia mięśniowego. Stanowi doskonałe narzędzie pomocne w przyspieszeniu powrotu do pełnej sprawności po urazach. Może być także pomocą w zmniejszeniu obrzęku w obrębie rąk i nóg. Przeciwwskazaniem do terapii manualnej jest zaawansowana osteoporoza, problemy z krzepliwością krwi, problemy skórne w miejscu prowadzonej terapii oraz poważne zaburzenia internistyczne. Należy również przed rozpoczęciem terapii poinformować terapeutę o zażywaniu leków przeciwbólowych oraz ciąży.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!