Na zdjęciu fizjoterapeuta masujący nogę pacjenta specjalnym przyrządem.

Terapia narzędziowa tkanek miękkich

Terapia narzędziowa tkanek miękkich jest elementem terapii manualnej, wspomagającym jej działanie. Stosowana jest w celu leczenia blizn i zrostów, niwelowania napięcia mięśniowego, przyspieszania regeneracji tkanek oraz wzmocnienia ścięgien i więzadeł. Podczas zabiegu z wykorzystaniem narzędzi pobudzamy receptory w skórze, zwiększamy przepływ krwi oraz poprawiamy odżywienie okolicznych tkanek. Wpływamy również na uelastycznienie tkanek oraz miejscową produkcję kolagenu.

Na zdjęciu fizjoterapeuta wykonuje terapię narzędziową tkanek miękkich na nodze pacjenta.

Narzędzia do terapii tkanek miękkich

Narzędzia do terapii wykonane są ze stali chirurgicznej, tworzywa sztucznego lub mosiądzu. Fizjoterapeuci używają pinów, katów oraz specjalnych „noży”, których kształt i wielkość dobierany jest w zależności od obszaru działania oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Techniki obejmują uciski miejscowe, uciski z przesuwaniem po tkance, haczykowanie, gwoździkowanie oraz różnego rodzaju własne techniki nakierowane na działanie lecznicze. Metoda ta może być wykorzystana u praktycznie każdego pacjenta: ortopedycznego, jako wspomożenie rehabilitacji neurologicznej, u osób starszych, a także u dzieci.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!