Na zdjęciu rozmowa pacjentki w gabinecie psycholożki.

Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne jest krótkoterminową formą pomocy, inną niż psychoterapia i interwencja kryzysowa. Ta forma pomocy jest odpowiednia dla osób, które nie zmagają się z zaburzeniami psychicznymi, a znajdują się w trudnej sytuacji życiowej bądź mają trudność w zaadoptowaniu się do zmiany.

Wsparcia psychologicznego udzielają psycholodzy. Przebieg konsultacji zależy zawsze od zgłaszanego problemu. Głównym celem wsparcia jest diagnoza problemu, zidentyfikowanie czynników podtrzymujących problem i pomoc w odzyskaniu równowagi emocjonalnej.

Na czym polega wsparcie psychologiczne?

Wsparcie psychologiczne obejmuje spotkania ze specjalistkami i specjalistami, w trakcie których możesz pracować nad zrozumieniem swoich reakcji, poznaniem siebie lub znalezieniem źródła problemu, np. w sytuacji problemów wychowawczych. Konsultacja z psychologiem to dobre miejsce na przyjrzenie się swoim emocjom i spojrzenie na problem z innych stron.

Ta forma pomocy jest bardzo skuteczna w sytuacji kryzysów rozwojowych, czyli takich które są nieodłączną częścią naszego życia i wiążą się ze zmianą ról jakie pełnimy. Kryzysy rozwojowe są często oczekiwane i pożądane, np. w sytuacji zmiany szkoły lub pracy, pojawienia się dziecka, zawarcia małżeństwa, opuszczenia domu rodzinnego. Nie oznacza to jednak, że jeśli zmagasz się z kryzysem spowodowanym czynnikami zewnętrznymi, to wsparcie psychologiczne Ci nie pomoże. Do psychologa możesz zwrócić się z różnymi problemami. Jeśli psycholog uzna, że dla Ciebie będzie skuteczna inna forma pomocy, np. psychoterapia lub interwencja kryzysowa, przekieruje Cię w odpowiednie miejsce.

Pamiętaj, że specjalista będzie Ci towarzyszył w poszukiwaniu rozwiązań twojego problemu, jednak nie będzie ci doradzał. Psycholog pomoże Ci odkryć Twoje zasoby i pokaże ci jak spojrzeć na daną sytuację z innej perspektywy, a to doprowadzi do obniżenia poziomu lęku związanego z sytuacją stresową, nie udzieli Ci jednak gotowej odpowiedzi, co zrobić.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!