grafika przedstawiająca człowieka trzymającego kalendarz z datą 08.2011

Bezpłatne doradztwo na temat przedsiębiorstw społecznych!!!

Szanowni Państwo,

pragniemy zainteresować Państwa tematem ekonomii społecznej – skutecznego narzędzia walki z wykluczeniem społecznym.

Mówiąc najprościej, przedsiębiorczość społeczna to tworzenie miejsc pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, uzależnionych). Przedsiębiorstwa społeczne powinny powstawać oddolnie, potrzebują jednak wsparcia ze strony organizacji pozarządowych, administracji publicznej oraz „ludzi dobrej woli”.

Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych poświęconych ekonomii społecznej i zakładaniu przedsiębiorstw społecznych:

Jeżeli zainteresował Państwa temat zakładania przedsiębiorstw społecznych, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego doradztwa w następujących dziedzinach:

• przedsiębiorczość społeczna
  • prawo
  • księgowość
  • marketing
  • biznes plan
  • trening umiejętności przedsiębiorczych
  • społeczna odpowiedzialność biznesu

Doradztwo świadczone jest w formie stacjonarnej oraz „dojazdowej”.

Z doradztwa skorzystać mogą:

• przedstawiciele organizacji pozarządowych
  • przedstawiciele przedsiębiorstw społecznych
  • przedstawiciele administracji publicznej
  • przedstawiciele biznesu
  • lokalni liderzy oraz osoby zainteresowane ekonomią społeczną

Zachęcamy do zgłaszania chęci wzięcia udziału w doradztwie poprzez telefon lub maila z podaniem interesującego Państwa zakresu doradztwa.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zespół Fundacji NADZIEJA