Dwie, biegnące osoby na tle liczby 45.

Bieganie dostępne dla wszystkich – Fundacja Avalon na 45. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim!

W dniach 23-24 września cała Warszawa będzie kibicować uczestnikom 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego! Fundacja Avalon kontynuuje współpracę z Fundacją Maraton Warszawski i zapewni podczas wydarzenia szereg różnych aktywności!

Odwiedź strefę Fundacji Avalon i poznaj świat osób z niepełnosprawnościami!

Podczas 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, w weekend 23-24 września, Fundacja Avalon zorganizuje punkt wsparcia dla OzN startujących w wydarzeniu. Uczestnicy poruszający się na wózkach będą mogli skorzystać z darmowego wsparcia technicznego, a także z konsultacji z fizjoterapeutami z Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon, doświadczonymi w pracy z OzN.

W strefie Fundacji Avalon będą prowadzone także działania edukacyjne skierowane do wszystkich uczestników wydarzenia, również tych bez niepełnosprawności oraz kibiców, którzy przybędą tego dnia na teren wydarzenia. W strefie będzie można poznać codzienność osób z niepełnosprawnościami, a także spróbować swoich sił na handbike czy torze “Można inaczej”. Do naszej strefy zapraszamy również najmłodszych, dla których projekt Avalon Kids przygotował moc atrakcji.

Sport dla wszystkich!

Osoby z niepełnosprawnościami mogą wziąć udział w dwóch biegach: Nice to Fit You Warszawska Dycha oraz 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski.

Fundacja Avalon ponownie czuwa nad dostępnością trasy w zgodzie z ideą #PawdziwySportJestJeden. Sprawdziliśmy – podczas biegu będzie na Was czekać kilka trudniejszych odcinków:

• Start na ulicy Emilii Plater w kierunku al. Jerozolimskich.
  • Z al. Jerozolimskich skręt w lewo i przejazd przez tory tramwajowe.
  • Przejazd przez tory tramwajowe na Rondzie Dmowskiego.
  • Delikatny zjazd i podjazd pod górę na moście Poniatowskiego.
  • Następnie ślimak w dół i w prawo, momentami kiepska jakość nawierzchni.
  • Nawrotka na Wybrzeżu Szczecińskim.
  • Podjazd na most Poniatowskiego pod górę i prawo po skręcie w lewo z Wybrzeża Szczecińskiego.
  • Na moście Poniatowskiego trasa z lekkim pochyleniem w dół, a następnie z długim podjazdem w kierunku ronda gen. Charles’a de Gaulle’a.
  • Skręt w ulicę Złotą, zjazd w dół pod ulicę Marszałkowską – duże kocie łby. Uwaga – na początku zjazdu dziura na środku nawierzchni. Ten fragment to podjazd – cały czas po kocich łbach ze skrętem w lewo.

Przed rozpoczęciem eventu odbędzie się specjalna rozgrzewka, którą poprowadzi fizjoterapeuta z Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Więcej informacji dla osób z niepełnosprawnościami startujących w wyścigach można znaleźć na stronie: Informacje dla osób z niepełnosprawnościami przed 45. Nationale-Nederlanden Maratonem Warszawskim i Nice To Fit You Warszawską Dychą

Wsparcie Fundacji Avalon

W czasie 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego odbywać się będzie także akcja kwestarska prowadzona przez Fundację Avalon. Wolontariusze Fundacji (w tym osoby z niepełnosprawnościami) z charakterystycznymi pomarańczowymi skarbonkami kwestować będą na rzecz pozyskania środków na rzecz działań statutowych Fundacji Avalon. Wolontariuszy będzie można spotkać w strefie startowej oraz wzdłuż trasy biegu.