Trzy kobiety pozują na tle kolorowego napisu Campus Polska. Jedna z nich jest na wózku elektrycznym.

Fundacja Avalon na Campusie Polska Przyszłości 2024

Przedstawiciele Fundacji Avalon będą obecni na Campus Polska Przyszłości 2024 – wydarzeniu dla młodych osób zainteresowanych sprawami społecznymi oraz politycznymi: demokracją, praworządnością i aktywizmem.

Odwiedź nasze stoisko na Campusie oraz weź udział w warsztatach dotyczących nawiązywania relacji i zachowania w kontakcie z osobami z niepełnosprawnościami. Wydarzenie odbywa się w dniach 22-29 sierpnia w Olsztynie, na kampusie uniwersyteckim Kortowo, a Fundację Avalon będzie można tam spotkać w dniach 27-28 sierpnia.

Porozmawiajmy o zachowaniach w relacjach z osobami z niepełnosprawnościami

„Zachowuj się! Krótki poradnik jak odnaleźć się w kontakcie z osobą z niepełnosprawnością” to tytuł warsztatu, na którym będzie można porozmawiać z osobami z niepełnosprawnościami o zachowaniach we wzajemnych relacjach. Będzie to okazja, aby bez wstydu zadać nurtujące pytania oraz poznać perspektywę z punktu widzenia osób doświadczających różnych niepełnosprawności. Forma warsztatu pozwoli na praktyczne nabycie nowych doświadczeń. Spotkanie odbędzie się we wtorek 27 sierpnia o 13.00 w ramach panelu Społeczeństwo Równości i poprowadzą je:

• Sylwia Błach – Pisarka, dziennikarka, programistka. Specjalizuje się w gatunkach thriller psychologiczny, horror oraz książka dla dzieci. Autorka sześciu książek, w tym najnowszych: „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory” oraz „Pokój krwi”. Autorka licznych opowiadań. Ambasadorka DigitalEU Komisji Europejskiej. 1 ze 100 najbardziej inspirujących osób z niepełnosprawnością w Polsce wg magazynu Integracja. Prowadzi profil na Instagramie poświęcony literaturze, technologiom, podróżom i życiu na wózku inwalidzkim.
  • Sebastian  Grzywacz – Aktywista, znany w sieci jako „Odlotowy Niewidomy”, mówca motywacyjny, przewodnik po Niewidzialnej Wystawie w Warszawie. Przewodniczący Rady Nadzorczej Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna. Nominowany w plebiscycie Warszawiaki 2022 w kategorii Warszawiak Roku. Ociemniały od 15 lat. Od wielu lat aktywnie walczący o prawo osób z niepełnosprawnościami do dostępności przestrzeni publicznej, kultury i edukacji. Nie skupia się wyłącznie na środowisku osób niewidomych, podczas swoich wykładów i szkoleń zwraca uwagę także na inne dysfunkcje. Jak sam twierdzi – niepełnosprawność to część każdego z nas i nie ma osób w stu procentach pełnosprawnych, dlatego świat powinien być przyjazny dla każdego. Jego motto: ogranicza nas tylko wyobraźnia.
  • Renata Orłowska – Pedagożka, pracownica socjalna, aktywistka, edukatorka seksualna i działaczka na rzecz mniejszości, specjalizująca się w prawach kobiet, seksualności i niepełnosprawności. Prowadzi szkolenia, wykłady i warsztaty dotyczące przeciwdziałania przemocy, edukacji seksualnej, asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami oraz wspierania ich jako sojuszniczka. Aktywnie lobbuje na rzecz asystencji seksualnej dla osób z niepełnosprawnościami. Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu wsparcia psychologicznego i seksualności, w tym międzynarodowy program treningowy SAR (Sexual Attitude Reassessment and Restructuring) oraz TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach).
  • Karolina Smakowska-Danis – Terapeutka, pedagożka i edukatorka. Jako CODA, dziecko osób głuchych, łączy świat słyszących i głuchych. Przez lata uczyła dzieci z wadą słuchu w Instytucie Głuchoniemych w Warszawie. Obecnie Dyrektor Poradni Młodzieżowego Ośrodka Profilaktyki i Psychoterapii. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla dorosłych oraz dzieci z zakresu zdrowia psychicznego a także m.in z PJM, metodyki pracy z głuchymi uczniami oraz doradztwo dotyczące współpracy z osobami z niepełnosprawnością.

W programie Campusu Polska Przyszłości 2024 znajduje się też wiele innych paneli dotyczących między innymi takich tematów jak komfort życia, bezpieczny świat, kompetencje przyszłości, gospodarka i technologie, a także wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Aktywnie edukujemy i informujemy na stoisku Fundacji Avalon

W trakcie Campusu Polska Przyszłości 2024 będzie można odwiedzić nasze stoisko, na którym będzie można bliżej poznać działania Fundacji Avalon oraz wziąć udział w przygotowanych przez nas aktywnościach.

Będzie to okazja do bezpośredniego spotkania z pracownikami Fundacji, wymiany doświadczeń i przemyśleń oraz pozyskania wiedzy o tym, jak uzyskać pomoc lub w jaki sposób można nas wesprzeć. Na osoby odwiedzające stoisko będą czekały takie aktywności jak refleksomierz, tor przeszkód “można inaczej”, gdzie w praktyce można poznać bariery, z jakimi zmierzają się OzN, oraz będzie można spróbować swoich sił w quizach wiedzy.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem Campusu Polska Przyszłości 2024.

Już wkrótce wrócimy z relacją z wydarzenia!