Dwie uśmiechnięte kobiety stoją na tle stoiska Fundacji podczas Targów Dostępności w Opolu

Fundacja Avalon na III Targach Dostępności w Opolu

Fundacja Avalon ogłasza swoją obecność na III Targach Dostępności, które odbędą się w Opolu. To jedno z największych wydarzeń promujących dostępność, które przyciąga uwagę zarówno osób z niepełnosprawnościami, jak i instytucji publicznych, ekspertów oraz organizacji pozarządowych. W tym roku motywem przewodnim Targów będzie hasło “Dostępność ma wiele wymiarów”.

Spotkaj się z nami

Podczas Targów będziecie mogli spotkać się z Fundacją Avalon w dwóch miejscach:

• przy stoisku fundacyjnym w dniach: 22 października (wtorek) w godzinach 10.00 do 16.00 i 23 października (środa) w godzinach 9.00 do 15.00;
  • w ramach wydarzenia Dostępny sport, 25 października w godzinach 10.00 – 15.00, na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej (hala sportowa), gdzie projekt Avalon Extreme zaprezentuje m.in. „SUMO na wózkach”.

Program III Targów Dostępności

W ramach III Targów Dostępności w dniach 22-23 października 2024 będzie można zapoznać się z najnowszymi technologiami wspierającymi dostępność oraz wziąć udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych na temat dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz innowacji w dostępności.

Ponadto prowadzone będą warsztaty i sesje networkingowe dla przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego oraz organizacji pozarządowych, które współpracują na rzecz poprawy dostępności w Polsce.

Od 21 do 27 października będą odbywały się także liczne wydarzenia towarzyszące.

Dlaczego warto?

Udział w targach to nie tylko możliwość zdobycia wiedzy, ale także okazja do nawiązanie nowych kontaktów i współpracy. Celem wydarzenie jest tworzenie sieci współpracy na rzecz dostępności oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Poprzez prezentacje, warsztaty i panele dyskusyjne, organizatorzy pragną edukować zarówno osoby prywatne, jak i przedstawicieli instytucji publicznych.

Fundacja Avalon od lat angażuje się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, a nasza obecność na tym wydarzeniu jest kolejnym krokiem w kierunku zaangażowania w promowanie dostępności w Polsce.

Zapraszamy serdecznie do udziału w III Targach Dostępności w Opolu!