Kadr z filmu

Fundacja Avalon partnerem społecznym filmu „Drużyna A(A)”

Fundacja Avalon z radością ogłasza swoje partnerstwo społeczne z filmem „Drużyna A(A)” produkcji NEXT FILM. Cieszymy się z tego, że na jego pierwszym planie obecny jest bohater poruszający się na wózku, co przyczynia się do zwiększania widoczności osób z niepełnosprawnościami w mediach. Poza tym film sprzyja budowaniu empatii i zrozumienia wobec osób borykających się z uzależnieniem.

Gwiazdy polskiego kina w służbie społecznej

Film „Drużyna A(A)” opowiada historię czterech osób uzależnionych od alkoholu, które w obliczu kryzysu decydują się na niekonwencjonalny krok – przeszmuglowanie dwóch cystern spirytusu, aby uratować swój ośrodek terapeutyczny. W tej niebezpiecznej misji towarzyszy im terapeuta, co prowadzi do wielu zaskakujących zwrotów akcji i scen komediowych okraczonych niebanalnym humorem. Film, stworzony przez twórców hitu „Johnny”, ma na celu nie tylko dostarczenie rozrywki, ale także poruszenie ważnych tematów związanych z uzależnieniami, siłą wspólnoty i wzajemnym wsparciem w walce z wewnętrznymi demonami.

W obsadzie znaleźli się znani i cenieni aktorzy, m.in. Danuta Stenka, Magdalena Cielecka i Łukasz Simlat, który wcielił się w rolę poruszającego się na wózku terapeuty uzależnień. Ukazanie OzN jako silnej, pełnej życia i pracującej w zawodzie polegającym na pomaganiu innym może zmienić negatywne stereotypy i przekonania na temat niepełnosprawności. To zdecydowanie wzbogaca świat kina o nowe, wartościowe perspektywy!
W ramach patronatu społecznego wsparliśmy Łukasza Simlata w przygotowaniu do roli. Nasza kolejna filmowa przygoda nie udałaby się bez wsparcia Sunrise Medical. Firma na potrzeby filmu wyprodukowała i użyczyła wózki dla aktora.

Zobacz plakat i zwiastun filmu „Drużyna A(A)”

Fundacja Avalon zaprasza do kin na „Drużynę A(A)” i zachęca do refleksji nad tematami poruszanymi w filmie. Premiera odbędzie się już 20 września! A już teraz można zapoznać się ze zwiastunem oraz posłuchać piosenki zespołu Lor stworzonej na potrzeby ścieżki dźwiękowej. Wierzymy, że film może być inspiracją do głębszych przemyśleń nad własnymi wyborami, relacjami z innymi oraz dobrymi celami w życiu.