Dziewczyna siedzi na kolanach chłopaka na wózku. Obok i w tle znajdują uczestnicy maratonu (biegnący na nogach i ścigający się na wózkach).

Fundacja Avalon rozpoczyna współpracę z Fundacją „Maraton Warszawski”

Fundacja Avalon rozpoczyna współpracę z Fundacją „Maraton Warszawski”, stając się partnerem dwóch warszawskich imprez biegowych – 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego (marzec 2023) oraz 45. Natonalne-Nederlanden Maratonu Warszawskiego (wrzesień 2023) w zakresie udziału w nich sportowców z niepełnosprawnościami.

Stoisko Fundacji Avalon i wsparcie dla OzN

Podczas 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, w niedzielę 26 marca, Fundacja Avalon zorganizuje punkt wsparcia dla OzN startujących w wydarzeniu. Uczestnicy poruszający się na wózkach będą mogli skorzystać z darmowego wsparcia technicznego, a także z konsultacji z fizjoterapeutami z Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon i trenerami sportowymi z projektu Avalon Extreme, doświadczonymi w pracy z OzN.

W strefie Fundacji Avalon będą prowadzone także działania edukacyjne skierowane do wszystkich uczestników wydarzenia, również tych bez niepełnosprawności oraz kibiców, którzy przybędą tego dnia na teren wydarzenia. W strefie będzie można poznać codzienność osób z niepełnosprawnościami, a także spróbować swoich sił w pokonaniu toru przeszkód na wózku aktywnym. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strefy Fundacji Avalon w tym dniu!

Drużyna Avalon Extreme w Biegu na Piątkę z New Balance

Podczas sportowej imprezy odbędzie się jeszcze jeden bieg – na nieco krótszym dystansie – 5km. W New Balance Biegu na Piątkę wystartuje drużyna extrasprawnych sportowców na wózkach, uczestników treningów kondycyjno-siłowych prowadzonych przez Fundację Avalon w ramach projektu sportowego Avalon Extreme. Dodatkowo, tuż przed startem Biegu na Piątkę, ścigający się będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanej na tę okazję rozgrzewce. Poprowadzi ją Przemek Staniszewski, certyfikowany instruktor cross treningu, który prowadzi wspomniane zajęcia. Do rozgrzewki zapraszamy wszystkich chętnych – zarówno tych z niepełnosprawnościami, jak i pełnosprawnych.

Wsparcie w zakresie dostępności

Fundacja Avalon podjęła się także wsparcia organizatorów Półmaratonu Warszawskiego w zwiększeniu otwartości wydarzenia na udział osób z niepełnosprawnościami. W szczególności Fundacja przygotowała opinię i rekomendacje dotyczące umiejscowienia wydarzenia oraz elementów infrastruktury pod kątem dostępności, do wykorzystania na kolejnych edycjach imprezy. W czasie wydarzenia specjaliści Fundacji będą realizowali dyżur doradczo-konsultacyjny, pozostając do dyspozycji organizatorów w zakresie wszelkich pytań i spraw dotyczących udziału w wydarzeniu OzN. Dodatkowo Fundacja przygotowała pakiet materiałów edukacyjnych dla pracowników i wolontariuszy pracujących przy półmaratonie. Wskazówki te dotyczą podstawowych zasad komunikacji i pracy z OzN. Fundacja opracowała także program szkolenia „Metoda sprawnego działania – o potrzebach i komunikacji z OzN”, które będzie mogło być zrealizowane dla wszystkich osób zaangażowanych w przedsięwzięcia organizowane przez Fundację „Maraton Warszawski” w przyszłości.

Wsparcie sportu osób z niepełnosprawnościami

W czasie 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego odbywać się będzie również akcja kwestarska prowadzona przez Fundację Avalon. Wolontariusze Fundacji (w tym osoby z niepełnosprawnościami) z charakterystycznymi pomarańczowymi skarbonkami kwestować będą na rzecz pozyskania środków na rozwój sportu i organizację treningów dla osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu Avalon Extreme. Wolontariuszy będzie można spotkać w strefie startowej oraz wzdłuż trasy biegu.

Zapraszamy wszystkich do strefy Fundacji Avalon i wspierania naszych działań podczas 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!