Mężczyzna w kasku na wózku wchodzi w balans. W tle strefa Fundacji Avalon.

Fundacja Avalon zaprasza na 30. edycję Pol’and’Rock Festival!

Fundacja Avalon po raz kolejny weźmie udział w jednym z największych festiwali muzycznych w Polsce – Pol’and’Rock Festival. Jubileuszowa edycja wydarzenia rozbrzmi w pełnej krasie od 1 do 3 sierpnia 2024 roku na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno. To będzie nie lada gratka dla wszystkich miłośników dobrej muzyki i wspólnej zabawy w duchu równości!

Rockowa rewolucja w postrzeganiu niepełnosprawności

Festiwal Pol’and’Rock to nie tylko muzyka i koncerty. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych na terenie wydarzenia odbędą się inspirujące spotkania i warsztaty. W strefie Fundacji Avalon, która będzie otwarta codziennie w godzinach 10:00-20:00, odwiedzający będą mogli wziąć udział w różnorodnych aktywnościach. Znajdziecie tam prawdziwe centrum festiwalowych doświadczeń, które zmienią wasze postrzeganie świata:

• tor przeszkód na wózkach, gdzie można sprawdzić swoje umiejętności slalomu;
  • możliwość podjęcia wyzwania handbike’a i wykręcenia najlepszego czasu;
  • tor przeszkód „Niewidzialny świat”, gdzie na własnej skórze można poczuć, jakie wyzwania ma przed sobą osoba niewidoma;
  • poranne zajęcia sportowe, gdzie każdy – niezależnie od swoich możliwości fizycznych – znajdzie aktywność sprawiającą mu frajdę;
  • przełamujące wewnętrzne bariery warsztaty uwalniające głos, dzięki którym śmiało dołączycie do festiwalowego chóru pod sceną;
  • zajęcia sensoryczne pozwalające poczuć rytm festiwalu wszystkimi zmysłami;
  • quizy i warsztaty, które wywrócą do góry nogami wasze postrzeganie niepełnosprawności;
  • i wiele innych!

Więc pakujcie plecaki, ładujcie powerbanki i szykujcie się na trzy dni pełne muzyki, pozytywnej energii i niesamowitych spotkań! Głównym celem obecności Fundacji na festiwalu jest promowanie dostępności wydarzeń publicznych oraz zachęcanie osób z niepełnosprawnościami do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Jednocześnie chcemy edukować na temat świata widzianego oczami osób z niepełnosprawnościami.

Odwiedziny w Strefie Fundacji to szansa na to, by spojrzeć na rzeczywistość z zupełnie nowej perspektywy, przełamać bariery i stereotypy. Będziecie mogli wziąć udział w dyskusjach o równości, walce z dyskryminacją i wykluczeniem – a to prawdziwa rockowa rewolucja społeczna!

Zobaczcie, jak bawiliśmy się na Pol’and’Rock Festival w ubiegłym roku: