Na grafice kolaż zdjęć podopiecznych Fundacji Avalon oraz napis: Z nami bariery nie istnieją. Fundacja Avalon przekazała ponad 204 mln zł wsparcia!

Fundacja Avalon przekazała już ponad 204 mln zł wsparcia!

Fundacja Avalon, jedna z największych organizacji pozarządowych wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, przekazała swoim podopiecznym w formie dofinansowań do kosztów leczenia, rehabilitacji i codziennej egzystencji, już ponad 204 mln złotych. Fundacja pomocą obejmuje ponad 11 000 osób z całej Polski i jest drugą organizacją w Polsce pod względem wysokości zebranych środków z 1% podatku. Cały czas istnieje możliwość dołączenia do grona podopiecznych Fundacji – osoby zainteresowane zapraszamy na stronę www.fundacjaavalon.pl.

Wydatki osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych są znacznie wyższe niż u przeciętnego zdrowego człowieka. W połączeniu z trudnościami na rynku pracy i ograniczoną możliwością dofinansowania, koszty związane z leczeniem, rehabilitacją i transportem często są dla naszych podopiecznych nie do udźwignięcia wsparcie finansowe okazuje się być niezbędne. Od momentu, kiedy Fundacja otrzymała status OPP, jej celem jest szeroko rozumiana pomoc osobom z niepełnosprawnościami i przewlekle chorym.

Ponad 200 milionów złotych dla osób z niepełnosprawnością i przewlekle chorych to ogromny powód do dumy! To pokazuje, jak skutecznie udaje się naszej Fundacji nieść pomoc potrzebującym i jednocześnie, jak ogromnym zaufaniem jesteśmy darzeni przez darczyńców. Największą satysfakcję daje jednak świadomość, jak bardzo, dzięki każdej z tych 204 milionów złotówek, udało nam się zmienić niełatwą rzeczywistość osób realnie potrzebujących wsparcia. To daje nam siłę, motywację i mobilizuje do dalszej pracy. Ogromnie dziękuję za pracę i ogromne zaangażowanie całemu zespołowi Fundacji Avalon, a przede wszystkim darczyńcom, bez których nigdy nie udałoby nam się tak dużo osiągnąć. – komentuje Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon

Każdy podatnik może przekazać na rzecz podopiecznych Fundacji Avalon 1% podatku lub wspierać poprzez wpłatę darowizny. Wsparcie finansowe jest możliwe dzięki subkontom prowadzonym w ramach projektu „Weź sprawy we własne ręce!”. Podczas przekazywania 1% podatku należy wskazać KRS Fundacji Avalon – 0000270809 oraz nazwisko i numer subkonta podopiecznego – „Kowalski, xxx”, któremu przekazuje się wsparcie.

Osoby z niepełnosprawnością i przewlekle chore, posiadające subkonto w Fundacji Avalon można wspierać również przez autorską platformę crowdfundingową Helpuj.pl oraz portale współpracujące PayU, Facebook, Allegro, FaniMani, SMS charytatywny.