Scena konkursu niezależnej kreacji Kreatura

Kreatura 2022: nagroda specjalna za kampanię “Pełnosprawni w miłości” dla Fundacji Avalon i Agencji Nie Do Ogarnięcia

Organizatorzy tegorocznego konkursu KREATURA zdecydowali się przyznać nagrodę specjalną za odważne włączenie do debaty publicznej tematu miłości i życia seksualnego osób z niepełnosprawnościami. To nagroda dla Agencji Nie Do Ogarnięcia i Fundacji Avalon za kampanię “Pełnosprawni w miłości” realizowanej w ramach Projektu  Sekson.

To dla nas ogromne wyróżnienie i satysfakcja, ale także dodatkowa motywacja do realizacji kolejnych projektów. “Pełnosprawni w miłości” to coś więcej niż kampania. To sposób na pokazanie społeczeństwu, że osoby z niepełnosprawnościami mogą w pełni korzystać z życia, na wielu płaszczyznach. A niepełnosprawność ruchowa, proteza, wózek czy inne formy ograniczeń ruchowych, które kojarzą nam się głównie z cierpieniem – nie przeszkadzają w miłości.

Helena Szczuka, Kierowniczka Działu Komunikacji i Promocji Fundacji Avalon

Kampania realizowana była w ramach Projektu Sekson. Do udziału zostały zaproszone pary i rodziny, dla których niepełnosprawność ruchowa to codzienność.

Punktem wyjścia do zaproponowanej przez nas koncepcji kreatywnej było zderzenie odbiorców ze stereotypami, a następnie pokazanie im, jak wygląda rzeczywistość. Zależało nam na tym, aby pokazać, bardzo podstawową, ale też bardzo nieoczywistą w Polsce rzecz: rodzicielstwo i seksualność osób doświadczających niepełnosprawności JEST, ISTNIEJĄ, SĄ NORMALNE. Tak, osoby z niepełnosprawnościami mogą budować związki, zakładać rodziny, być partnerami i rodzicami. Tak, osoby z niepełnosprawnościami mogą, chcą i kochają uprawiać seks i to robią.

Marcin Sikorski, Creative director w Agencji Nie Do Ogarnięcia.

Działania kampanijne obejmowały m.in. spoty TV, kampanię radiową, outdoorową i digitalową. Do współpracy zaangażowani zostali także influencerzy oraz liczni twórcy internetowi..

Fundacja Avalon jest jedną z największych organizacji w Polsce realizujących działania na rzecz wsparcia i poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnością oraz przewlekle chorych. Powstała w 2006 roku, a od 2009 posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Aktualnie posiada blisko 13’000 podopiecznych w całej Polsce, a łączna suma wypłaconego wsparcia na rzecz osób z niepełnosprawnościami przekroczyła 300mln.

Agencja Nie Do Ogarnięcia to agencja kreatywna 360, której specjalnością są działania niestandardowe. Agencja realizowała projekty dla marek tj. ALDI POLSKA, ŁOMŻA, pracuj.pl oraz organizacji społecznych tj. Fundacja Avalon, Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko czy Czytaj.pl.