Zdjęcie kobiety na wózku trzymającej na kolanach kilkumiesięczną córeczkę. Są one w sali rehabilitacyjnej, w tle przyrządy do ćwiczeń. W rogu logo Fundacji Avalon oraz znak Zero Project Award 2025

Mapa Dostępności Fundacji Avalon została wybrana do short listy nagrody Zero Project Award 2025!

Mamy przyjemność poinformować, że Mapa Dostępności Fundacji Avalon zdobyła niezwykłe wyróżnienie – została wybrana do short listy nagrody Zero Project Award 2025!

Czym jest #ZeroProject?

To globalna inicjatywa organizowana przez Fundację Essl , założoną przez Martina i Gerdę Essl oraz ich dzieci, w celu wspierania innowacji społecznych i badań naukowych. Projekt ma na celu promowanie innowacyjnych rozwiązań, które poprawiają życie osób z niepełnosprawnościami i wspierają dostępność oraz włączenie społeczne. Co roku #ZeroProject wyróżnia projekty, które mają realny wpływ na te obszary, a my jesteśmy zaszczyceni, że nasza Mapa znalazła się wśród najlepszych!

Co to jest short lista?

Short lista to wstępna selekcja najbardziej innowacyjnych i obiecujących projektów, które zostały wybrane spośród wielu zgłoszeń z całego świata. Mapa Dostępności została wybrana spośród 522 nominacji z 90 krajów. Lista finalistów #ZeroCall25 została wyłoniona bezpośrednio na podstawie głosów recenzentów złożonych przez ekspertów ds. integracji osób z niepełnosprawnościami z całego świata. Znalezienie się na tej liście oznacza, że nasza Mapa została uznana za jedno z czołowych rozwiązań w dziedzinie dostępności. To ważne wyróżnienie, które otwiera przed nami nowe możliwości współpracy i rozwoju.

Dlaczego to dla nas ważne?

To wyróżnienie nie tylko zwiększa widoczność naszej inicjatywy, ale także otwiera nowe możliwości współpracy i rozwoju. Jesteśmy teraz częścią globalnej sieci ekspertów i innowatorów, co pozwala nam jeszcze skuteczniej działać na rzecz poprawy dostępności i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.

Ogłoszenie listy laureatów zostanie opublikowane we wtorek 3 grudnia 2024 r. – w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Trzymajcie kciuki za Mapę Dostępności!!