Grafika ze zdjęciem stóp w skarpetkach dobra. Napis Kup Skarpetki dobra. Wesprzyj osoby w spektrum autyzmu. Logo Fundacji Avalon, Avalon Kids oraz marki Kabak.

Nowy wzór skarpetek marki KABAK we współpracy z Fundacją Avalon z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

W tym roku Fundacja Avalon w szczególny sposób uczci Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wraz z firmą KABAK podjęła się kolejnej współpracy przy projektowaniu nowego wzoru skarpetek SPEKTRUM DOBRA, które zostały stworzone dla małych i dużych. To oryginalna forma edukacji w zakresie społecznej świadomości na temat spektrum autyzmu poprzez zwiększanie empatii i wrażliwości społecznej.

Kolorowe skarpetki w szlachetnym celu!

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu powstały wyjątkowe skarpetki, które są wynikiem wspólnych działań z firmą KABAK na rzecz realizacji projektów dla dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu. Wspólna akcja ma zwrócić uwagę na osoby posiadające odmienne postrzeganie świata, problemy z komunikacją, nawiązywaniem kontaktów społecznych czy też wyrażaniem emocji. Projekt graficzny skarpetek jest wyjątkowy, ponieważ został zainspirowany rysunkami stworzonymi przez dzieci.

W dziale dziecięcym Fundacji Avalon, czyli Avalon Kids, każdy dzień jest wypełniony zmaganiami najmłodszych z terapią, ćwiczeniami czy też zagwozdkami dnia codziennego. Kwiecień to miesiąc wiedzy na temat spektrum autyzmu. Spektrum zaburzeń całościowych dla wielu jest jeszcze czymś niejasnym, dlatego pragniemy tego dnia jeszcze bardziej uwrażliwiać oraz edukować. Przy okazji zakupu skarpetek zaprojektowanych przez podopiecznych Fundacji Avalon będziemy mogli realizować kolejne bezpłatne zajęcia dla dzieci, które realizują naszą misję.

Lusine Duryan, Kierowniczka Avalon Kids w Fundacji Avalon

Skarpetki SPEKTRUM DOBRA – kolejna odsłona wspólnego działania marki KABAK i Fundacji Avalon

KABAK to polska marka kolorowych skarpetek i akcesoriów. W swojej ofercie mają wszystko, by ubrać się od stóp do głów – wesołe skarpetki, bawełniane czapki oraz szaliki, damską i męską bieliznę, plecione paski, a także ozdobne, ręcznie malowane piny.

Dochód ze sprzedaży każdej pary wesprze działania Fundacji Avalon na rzecz realizacji bezpłatnych zajęć dla dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych oraz rozwoju zainteresowań.

Jako KABAK chcemy działać w branży ochrony planety, a w naszym odczuciu nie da się dbać o planetę, nie dbając o ludzi, którzy na niej żyją. Dlatego chętnie angażujemy się w wartościowe inicjatywy społeczne, pomagające budować świat, w którym sami chcielibyśmy żyć. Działalność Fundacji Avalon zdecydowanie jest taką inicjatywą, dlatego z przyjemnością po raz kolejny połączyliśmy siły, tym razem w ramach projektu Avalon Kids. Efektem tej współpracy są skarpetki z misją – nie tylko pomagania Fundacji i jej podopiecznym, ale także edukowania w zakresie spektrum zaburzeń, które skupiają się na autyzm, oraz potrzeb dzieci i osób dorosłych z autyzmem.

Kuba Stępski, współzałożyciel marki KABAK