Kolaż ze zdjęć przedstawiających zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci.

Pierwsze urodziny Avalon Kids!

Dokładnie rok temu, czyli 1 czerwca 2023 roku, powstał Projekt Avalon Kids! Naszą misją jest wyrównywanie szans pomiędzy dziećmi z niepełnosprawnością i pełnosprawnymi. Realizujemy działania na rzecz tworzenia przyjaznego, inkluzywnego świata oraz przełamywania barier!

W pierwszym roku działania Projektu Avalon Kids przeprowadziliśmy wiele bezpłatnych zajęć integracyjnych dla dzieci na salach zabaw, m.in. w Stacji Grawitacja, Inca Play oraz Sensorysie oraz półkolonie w siedzibie Fundacji Avalon zorganizowane wspólnie z Małym Inżynierem, które miały na celu rozwijanie kreatywności, ciekawości świata, wrażliwości oraz wzmacnianie pewności siebie i poczucia własnej wartości. Nie mogło zabraknąć również Spotkania Mikołajkowego, które odbyło się w sali zabaw Inca Play, a podczas niego dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji, m.in. malowania buziek, przygotowywania ozdób świątecznych oraz zobaczyły pokaz iluzjonisty Pana Magicznego. Przez ostatni rok zorganizowaliśmy 17 bezpłatnych zajęć i warsztatów, w których wzięło udział ponad 300 dzieci. Chcemy sprostać Waszym oczekiwaniom, nie zwalniamy tempa i planujemy rozszerzać naszą ofertę zajęć dla dzieci o nowe lokalizacje.

W dniu 25 października otworzyliśmy nowoczesną przestrzeń rehabilitacyjną, poszerzając działalność Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon o ofertę dla osób poniżej 18 roku życia. To było wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło nam zapewnić holistyczne wsparcie terapeutyczne dla dzieci. Od tego momentu prowadzimy kompleksową terapię dla dzieci w wieku od 0 do 18 lat, zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami. Nasze zajęcia obejmują terapię logopedyczną, ruchową, psychologiczną oraz konsultacje z dietetykiem i osteopatą. Od końca października przeprowadziliśmy już 1 462 godziny terapii i przyjęliśmy 106 pacjentów.

We współpracy z cenionymi specjalistami zewnętrznymi, Martyną Szajbner oraz Joanną Zdybel, przeprowadziliśmy bezpłatne konsultacje w zakresie badania i profilaktyki słuchu i wzroku u dzieci. Dzięki pozyskanym dofinansowaniom od Fundacji Charytatywnej Polonii Amerykańskiej wyposażyliśmy nasze Centrum w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny C-Eye® PRO do prowadzenia terapii logopedycznej i neurorehabilitacji. Otrzymaliśmy grant w ramach Akcji Charytatywnej Telewizji Polskiej – z pozyskanych środków planujemy zakupić platformę wibracyjną oraz bieżnię rehabilitacyjną do prowadzenia terapii, aby jeszcze skuteczniej wspierać indywidualne potrzeby naszych podopiecznych.

Razem z firmą Kabak, z okazji Światowego Dnia Spektrum Autyzmu, stworzyliśmy skarpetki „Spektrum Dobra”, których celem jest zwiększanie świadomości społecznej w zakresie autyzmu. Dochód z ich sprzedaży przeznaczyliśmy na uruchomienie zajęć grupowych z Treningu Umiejętności Społecznych (TUS).

Serdecznie dziękujemy za wsparcie darczyńców, osób oraz organizacji zaangażowanych w działania na rzecz dzieci w projekcie Avalon Kids i Centrum Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci, ponieważ to dzięki Wam możemy realizować nasze cele i pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Dziękujemy za wsparcie i zaufanie. Wierzymy, że każde dziecko zasługuje na równy start w życiu, dlatego kontynuujemy działania, aby móc lepiej realizować naszą misję!