Ikona kalendarza na pomarańczowym tle

Podsumowanie działań Fundacji Avalon w czerwcu

Za nami czerwiec! Poniżej przedstawiamy podsumowanie działań, które zrealizowaliśmy w ubiegłym miesiącu.

Dział Subkont

• Założyliśmy 32 nowe subkonta dla osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych.
  • W ramach dofinansowania zrealizowaliśmy beneficjentom 1649 wniosków na łączną kwotę 4 149 583,80 zł.
  • 21 czerwca w Krakowie odbyło się pierwsze wyjazdowe spotkanie z pracownikami działu subkont – dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili!

Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

Przeprowadziliśmy dla pacjentów dorosłych:

• 583 godzin aktywnej rehabilitacji (stacjonarnej oraz online),
  • 188 godzin zajęć outdoorowych,
  • 53 godziny treningu VR,
  • 116 godzin indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym oraz psychologiem w ramach Projektu Kariera.

Przeprowadziliśmy dla dzieci:

• 107 godzin godzin zajęć fizjoterapii,
  • 27 godzin zajęć z psychologiem,
  • 77,5 godzin zajęć z logopedą,
  • 12 godzin Treningu Umiejętności Społecznych,
  • Grupowe zajęcia Muzykoterapii, Dogoterapii i Alpakoterapii oraz warsztaty manualne.

Projekt Sekson

• Projektu Sekson obchodził 5 urodziny! Z tej okazji odbyła się super impreza urodzinowa w Stole Powszechnym w Warszawie, na której pojawiło się około 50 osób, w tym osoby z Zespołu Eksperckiego oraz nasi beneficjenci 😊. Podczas urodzin odbył się panel dyskusyjny “Bo we mnie jest seks! – o seksualności osób z niepełnosprawnościami”. Gościniami panelu były Sylwia Błach, Marta Lorczyk i Alicja Długołęcka, osobą prowadzącą panel była kierowniczka projektu Sekson – Żaneta Krysiak. Rozmowa tłumaczona była na PJM w czasie rzeczywistym.
  • Przeprowadziliśmy konkurs na prelekcję podczas tegorocznej VI Konferencji Sekson. Wyniku zostaną ogłoszone już 15 lipca!

Avalon Kids

• 3 czerwca ogłosiliśmy rekrutację do bezpłatnego projektu „CAR Avalon Kids – zwiększenie samodzielności dzieci z niepełnosprawnością”! Dzięki dotacji ze środków PFRON, oferujemy bezpłatne wsparcie terapeutyczne dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, mające na celu zmniejszenie wykluczenia społecznego i zwiększenie samodzielności. Projekt obejmie 150 dzieci z województwa mazowieckiego w wieku od 0 do 18 lat w latach 2024-2027 i będzie obejmował bezpłatne:
    • Zajęcia indywidualne: usprawniająco-rehabilitacyjne, terapia mowy, integracja sensoryczna SI, terapia psychologiczna, hipoterapia.
    • Zajęcia grupowe: dogoterapia, muzykoterapia, warsztaty manualne, alpakoterapia.

Więcej szczegółów znajduje się tutaj: https://www.fundacjaavalon.pl/bezplatna-rehablitacja-dla-dzieci/

• 13 czerwca wzięliśmy udział w konferencji: VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Fizjoterapia pediatryczna” w Gdańsku, którą objęliśmy swoim patronatem.
  • 13 czerwca odbyły się kolejne zajęcia w Stacji Grawitacja. W spotkaniu wzięło udział 25 dzieci.

Avalon Extreme

• Nasz ambasador Sylwester Wilk pobił nieoficjalny rekord świata w kategorii T-44 w wyścigu Ironman 70.3 Warsaw. Pokonanie 1,9 km pływania, 90 km roweru i 21,1 km biegu zajęło mu 5:26:46!
  • Ekipa Avalon Extreme wystartowała w CrossFit – Targówek Challenge, zdobywając puchary w kategorii ADAPTIVE.
  • Troje zwycięzców konkursu #ExtreemalnieInspiruje odebrało swoją nagrodę, czyli skok ze spadochronem w podwarszawskim Chrycynnie.

Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami

• Zakończyliśmy projekty IMC oraz IOM, w ramach których udzieliliśmy bezpośredniego wsparcia blisko 700 osobom.
  • Otrzymaliśmy 157 zgłoszeń poprzez połączenia telefoniczne na infolinii oraz na skrzynkę: [email protected]
  • Przeprowadziłyśmy 93 godziny rehabilitacji dla dorosłych ora 50 godzin rehabilitacji dziecięcej w Fundacji Avalon.
  • Uczestniczyłyśmy w Pikniku poświęconemu Światowemu Dniu Uchodźcy, zorganizowanym przez IOM.

Kompleksowe Centrum Poradnicze

• Udzieliliśmy 159 darmowych porad osobom z niepełnosprawnościami w ramach Kompleksowego Centrum Poradniczego Fundacji Avalon.

Czerwiec w Fundacji Avalon minął pod znakiem sportowych emocji, ponieważ braliśmy udział w jubileuszowym, drugim najstarszym rajdzie świata – ORLEN 80. Rajd Polski, który powrócił po siedmiu latach przerwy, jako runda WRC.