Ikonka kalendarza

Podsumowanie działań Fundacji Avalon w kwietniu

Za nami kwiecień! Poniżej przedstawiamy podsumowanie działań, które zrealizowaliśmy w ubiegłym miesiącu.

Dział Subkont

• Założyliśmy 129 nowe subkonta dla osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych.
  • Uruchomiliśmy panel subkonta w nowej odsłonie – zmiany te mają na celu umożliwić wprowadzenie nowych narzędzi i rozwiązań w niedalekiej przyszłości.
  • Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu programu Bezpośredniej Pomocy Finansowej na czas nieokreślony!

Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

Przeprowadziliśmy dla pacjentów dorosłych:

• 893,5 godzin aktywnej rehabilitacji (stacjonarnej oraz online),
  • 93 godzin zajęć outdooru,
  • 84 godziny zajęć wspinaczkowych,
  • 24 godziny rehabilitacji w wodzie,
  • spotkanie dotyczące psów asystujących dla osób z niepełnosprawnościami, połączone z warsztatem prowadzone przez Stowarzyszenie DogsForLife.

Przeprowadziliśmy dla dzieci:

• 200 godzin zajęć z fizjoterapeutą i osteopatą,
  • 44 godzin zajęć z psychologiem,
  • 38 godzin zajęć z logopedą,
  • zajęcia grupowe z dogoterapii, zajęcia grupowe z alpakami oraz zajęcia dla dzieci z Ukrainy w ramach projektu CPUzN.

Projekt Sekson

• Przeprowadziliśmy kampanię „Zbadaj się nie okładaj”, mająca na celu promowanie badań profilaktycznych wśród osób z niepełnosprawnościami. W ramach kampanii stworzyliśmy spoty reklamowe i zorganizowaliśmy 3 akcje badań profilaktycznych:
    • badanie prowadzone przez FES w kierunku HIV, HCV i kiły, w którym wzięło udział 20 osób,
    • USG piersi, podczas którego przebadanych zostało 15 kobiet,
    • USG jąder, podczas którego przebadaliśmy 11 mężczyzn.
  • Nasz projekt otrzymał nominację do Nagrody Mieszkańców Konkursu S3ktor.

Avalon Kids

• Ogłosiliśmy nabór na bezpłatne zajęcia grupowe TUS – Trening Umiejętności Społecznych, które będzie prowadził nasz psycholog dziecięcy Szymon Chełstowski oraz logopedka dziecięca Weronika Witecka.
  • 32 dzieci wzięło udział w darmowych zajęciach integracyjnych w Stacji Grawitacja.
  • 19 kwietnia w Katowicach odbyła się konferencja dla fizjoterapeutów Physio Day, którą Fundacja Avalon objęła swoim patronatem w ramach projektu Avalon Kids.
  • Otrzymaliśmy dofinansowanie od Banku Gospodarstwa Krajowego na realizację projektu Dobry Start – Projekt Wsparcia Wytchnieniowego dla 5 mam dzieci z niepełnosprawnością, które przychodzą na terapię do CARFA. W ramach projektu otrzymamy wsparcie 9 wolontariuszy z BGK. Celem Dobrego Startu – Projektu Wsparcia Wytchnieniowego jest stworzenie bezpiecznej i wspierającej przestrzeni dla matek w trudnej sytuacji życiowej, a także będące w trudnej sytuacji materialnej, które wychowują dzieci z niepełnosprawnościami, aby mogły znaleźć czas dla siebie, odetchnąć i otrzymać kompleksowe wsparcie psychologiczne oraz wsparcie w realizacji swoich codziennych potrzeb.

Avalon Extreme

• Realizujemy projekt „Wilczy apetyt na rekord – bicie rekordu świata w triathlonie z Avalon Extreme”. W każdy czwartek publikujemy nowe treści. Zapraszamy do kanałów społecznościowych projektu Avalon Extreme.
  • Po 5 latach ponownie przeprowadziliśmy zawody crossfitowe dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności – Workout Battle 2024.

Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami

• W ramach projektu przekazałyśmy 37 sztuk sprzętu dla uchodźców z niepełnosprawnościami na terytorium Polski.
  • Otrzymaliśmy 936 zgłoszeń poprzez połączenia telefoniczne na infolinii oraz na skrzynkę: [email protected]
  • Przeprowadziłyśmy 66 godzin rehabilitacji dla dorosłych ora 135 godzin rehabilitacji dziecięcej w Fundacji Avalon oraz dofinansowałyśmy rehabilitację dla 42 osób na terenie całej Polski.
  • Przeprowadziliśmy 65 godzin konsultacji w ramach Centrum Poradniczego CPUzN.

Kompleksowe Centrum Poradnicze

• Udzieliliśmy 79 darmowych porad osobom z niepełnosprawnościami.