Ikonka kalendarza

Podsumowanie działań Fundacji Avalon w marcu

Za nami pierwszy kwartał 2024 roku! Poniżej przedstawiamy podsumowanie działań, które zrealizowaliśmy w ubiegłym miesiącu.

Dział Subkont

• Założyliśmy 134 nowe subkonta dla osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych.
  • Zrealizowaliśmy 1’253 wniosków o dofinansowanie.
  • Wypłaciliśmy naszym beneficjentom 2 584 651,26 złotych.
  • W siedzibie Fundacji zorganizowaliśmy warsztaty z autoprezentacji „Jak prosić o pomoc?”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i aktywność podczas spotkania!

Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

• Przeprowadziliśmy dla pacjentów dorosłych:
    • 958 godzin aktywnej rehabilitacji (stacjonarnej oraz online);
    • 123 godzin zajęć outdooru;
    • 49 godzin zajęć przy użyciu VR;
    • 58 godzin indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym i psychologiem w Projekcie Droga do Aktywności.
  • Przeprowadziliśmy dla dzieci:
    • 140 godzin zajęć z fizjoterapeutą;
    • 30 godzin zajęć z psychologiem;
    • 30 godzin zajęć z logopedą;
    • spotkanie grupowe dla najmłodszych podopiecznych CPUzN.

Projekt Sekson

• Zorganizowaliśmy webinar „Wsparcie rodziców osób z niepełnosprawnościami: zdrowie psychiczne i życiowa równowaga” Dominiki Wiśnik i Doroty Jaworskiej-Wiśnik, który obejrzało ponad 2000 osób!
  • W ramach cyklu „O rodzicielstwie – krótko i na temat” opublikowaliśmy wywiad z bohaterką kampanii społecznej „Teraz mnie widzisz” – Aleksandrą Szkólską.
  • Do Zespołu Eksperckiego Projektu Sekson dołączyły dwie nowe osoby: Tomasz Osóbka i Sylwia Błach.
  • Byliśmy na Konferencji „Uroginekologia ‘24” organizowanej przez PSGiU, II Zjeździe kobiet z niepełnosprawnościami oraz na Konferencji Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych „Zdrowie, Uroda, Sex”. Na wszystkich tych wydarzeniach mówiliśmy o potrzebach osób z niepełnosprawnościami i działaniach Projektu Sekson.

Avalon Kids

• 6 dzieci wzięło udział w bezpłatnych konsultacjach u dietetyczki 19.03 i osteopaty.
  • 20 dzieci wzięło udział w darmowych zajęciach integracyjnych s Stacji Grawitacja.
  • W ramach współpracy z firmą Kabak zorganizowaliśmy wspólną akcję z okazji 2 kwietnia – Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Stworzyliśmy skarpetki Spektrum Dobra zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz rozwoju projektu Avalon Kids Fundacji Avalon. Zapraszamy do zakupu!
  •  Zorganizowaliśmy zajęcia grupowe dla dzieci z dogoterapii i z alpakoterapii.

Avalon Extreme

• Realizujemy projekt „Wilczy apetyt na rekord – bicie rekordu świata w triathlonie z Avalon Extreme”. W każdy czwartek publikujemy nowe treści. Zapraszamy do kanałów społecznościowych projektu Avalon Extreme.

Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami

• Przekazaliśmy uchodźcom z niepełnosprawnościami sprzęt (w projekcie IMC – 10 sztuk, a w projekcie IOM – 9 sztuk).
  • Otrzymaliśmy 536 zgłoszeń poprzez połączenia telefoniczne na infolinii oraz na skrzynkę: [email protected]
  • Przeprowadziłyśmy 77 godzin rehabilitacji dziecięcej w Fundacji Avalon oraz dofinansowałyśmy rehabilitację dla 11 osób na terenie całej Polski.
  • Przeprowadziliśmy 15 godzin konsultacji w ramach Centrum Poradniczego CPUzN.

Kompleksowe Centrum Poradnicze

• Udzieliliśmy 219 darmowych porad osobom z niepełnosprawnościami w ramach Kompleksowego Centrum Poradniczego Fundacji Avalon.