Ikonka kalendarza.

Podsumowanie lutowych działań w Fundacji Avalon

Kolejny miesiąc 2024 roku za nami, dlatego przygotowaliśmy podsumowanie naszych ostatnich działań. Zobaczcie, co zrobiliśmy w lutym:

Dział Subkont

• Założyliśmy 295 nowych subkont dla osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych.
  • Zrealizowaliśmy 2713 wniosków o dofinansowanie.
  • Wypłaciliśmy naszym beneficjentom 4 954 941 złotych.
  • Opublikowaliśmy 13 nowych zbiórek na portalu Helpuj.pl, na których łącznie zgromadziliśmy prawie 17 000 złotych.

Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

• Przeprowadziliśmy dla pacjentów dorosłych:
    • 941 godzin aktywnej rehabilitacji (stacjonarnej oraz online);
    • 80 godzin zajęć outdooru;
    • Ponad 60 konsultacji z dietetykiem;
    • Ponad 60 godzin indywidualnych spotkań z psychologiem i doradcą zawodowym w projekcie „Droga do aktywności”;
    • Ponad 100 godzin terapii logopedycznej oraz neurologopedycznej.
  • Przeprowadziliśmy dla dzieci:
    • 212 godzin rehabilitacji i terapii indywidulanych;
    • spotkanie grupowe dla podopiecznych CPUzN.

Projekt Sekson

• Odbyła się trzecia odsłona Speed friendingu, tym razem w Stole Powszechnym w Teatrze Powszechnym.
  • W ramach cyklu „O rodzicielstwie – krótko i na temat” opublikowaliśmy wywiad z bohaterem kampanii społecznej „Teraz mnie widzisz” – Mariuszem Kędzierskim.
  • Zakończyliśmy drugą odsłonę cyklu współpracy Projektu Sekson i Kompleksowego Centrum Poradniczego. W ramach tej współpracy wyszło 10 artykułów i 7 webinarów. W materiałach zostały omówione treści z zakresu edukacji seksualnej dla rodziców i nastolatków z niepełnosprawnościami.
  • Zorganizowaliśmy webinar Sylwii Wierzbickiej i Marty Lorczyk pt. „Jak wspierać pożądanie i rozwijać intymność w relacjach osób z niepełnosprawnościami”.

Avalon Kids

• W Fundacji Avalon odbyło się bezpłatne badanie wzroku dla dzieci, które przeprowadziła  ortoptystka, optometrystka Joanna Zdybel oraz bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne, z których łącznie skorzystało 18 dzieci.
  • W Centrum Aktywnej Rehabilitacji odbyło się szkolenie dla naszych specjalistów z zakresu obsługi Cyber – oka.
  • Zorganizowaliśmy kolejne zajęcia integracyjne dla dzieci pełnosprawnych i z niepełnosprawnością w Stacji Grawitacja. W spotkaniu wzięło udział 36 dzieci.
  • Na stronie internetowej Ładne Bebe ukazał się artykuł na temat karmienia dzieci i wsparcia logopedycznego, który został stworzony przez naszą logopedkę Weronikę Witecką.

Avalon Active

• Wzięliśmy udział w szkoleniu organizowanym przez Progettiamo Autonomia Polska z zakresu doboru i konfiguracji wózków KI Mobility oraz stosowania Karty Kliniczno-Technicznej by Leo John.
  • Zorganizowaliśmy szkolenie dotyczące wózków, które przeprowadziła firma Progettiamo.

Avalon Extreme

• Przeprowadziliśmy 25 godzin crosstreningu w Fundacji Avalon.
  • W Warszawie dobyło się Szkolenie Kitesurfingowe z udziałem 3 sportowców OzN oraz Polskiego Związku Kiteboaringu.

Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami

• Przekazaliśmy uchodźcom z niepełnosprawnościami sprzęt (w projekcie IMC – 6 sztuk, a w projekcie IOM – 14 sztuk).
  • Przekazaliśmy 26 sztuk sprzętu (w tym 8 wózków, 10 kul, 5 chodzików oraz 3 laski) do Ukrainy.
  • Otrzymaliśmy ok. 800 zgłoszeń poprzez połączenia telefoniczne na infolinii oraz na skrzynkę: [email protected]
  • Dofinansowaliśmy rehabilitację dla 38 uchodźców z niepełnosprawnościami.
  • Przeprowadziliśmy 25 godzin konsultacji w ramach Centrum Poradniczego CPUzN.

Kompleksowe Centrum Poradnicze

• Udzieliliśmy 140 darmowych porad osobom z niepełnosprawnościami w ramach Kompleksowego Centrum Poradniczego Fundacji Avalon.

Przypominamy również, że kampania społeczna „Teraz mnie widzisz” otrzymała nagrodę Złota Mowa Reklamowa Biura Reklamy TVP , a poprzednia kampania „Nic co ludzkie nie jest nam obce” została nominowana do YouTube Works Awards 2023. 24 lutego przypadała II rocznica wybuchu wojny w Ukrainie, z tej okazji podsumowaliśmy drugi rok funkcjonowania Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami.