Ikonka kalendarza

Podsumowanie styczniowych działań w Fundacji Avalon

Pierwszy miesiąc 2024 roku był dla Fundacji Avalon czasem intensywnej pracy – rozwijaliśmy dotychczasowe projekty i rozpoczynaliśmy nowe inicjatywy. Chcecie być na bieżąco z działaniami Fundacji Avalon? Zachęcamy do zapisania się do newslettera, który jest wysyłany do subskrybentów dwa razy w miesiącu, a także do zapoznania się z poniższym podsumowaniem stycznia.

Dział Subkont

• Założyliśmy 242 nowych subkont dla osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych.
  • Zrealizowaliśmy 2713 wniosków o dofinansowanie.
  • Wypłaciliśmy naszym beneficjentom 7 348 609,01 złotych.
  • Opublikowaliśmy 16 nowych zbiórek na portalu Helpuj.pl
  • Przedłużyliśmy na czas nieokreślony dwa programy:
  • Wprowadziliśmy konsultacje fundraisngowe oraz konsultacje w zakresie pomocy w założeniu zbiórki na Helpuj.pl – w każdy wtorek, 9:00-15:00, stacjonarnie lub online, po wcześniejszym umówieniu się (telefonicznie/mailowo).
  • Uruchomiliśmy nową skrzynkę: [email protected], na którą beneficjenci mogą kierować dowolne sugestie i opinie odnośnie działania subkonta.

Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

• Przeprowadziliśmy dla pacjentów dorosłych:
    • 1000 godzin aktywnej rehabilitacji (stacjonarnej oraz online);
    • 65 godzin indywidulanych spotkań z psychologiem i doradcą zawodowym w Projekcie „Droga do Aktywności”;
    • 421 godzin zajęć outdooru;
    • 96 godzin zajęć VR;
    • 120 godzin terapii logopedycznej oraz neurologopedycznej.
  • Przeprowadziliśmy dla dzieci:
    • 59 godzin rehabilitacji i terapii.
  • Przeprowadziliśmy zapisy na 3 bezpłatne godziny terapii dla dzieci w Centrum Aktywnej Rehabilitacji, z których 30 pacjentów może skorzystać do końca marca.
  • Otrzymaliśmy dofinansowanie od Fundacji Charytatywnej Kongresu Polonii Amerykańskiej na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na zakup Cyber-oka.
  • W siedzibie Fundacji w ramach współpracy z Martyną Szajbner (@słuchowe_love) 24 stycznia odbyło się darmowe badanie słuchu dla dzieci (otoskopia i tympanometria), z którego skorzystało 12 dzieci. Oprócz możliwości badania słuchu tego dnia dzieci mogły skorzystać z bezpłatnej konsultacji u logopedki Avalon Kids Weroniki Witeckiej, na którą zgłosiło się 4 pacjentów.
  • Na naszych mediach społecznościowych rozpoczęliśmy cykl ćwiczeń „Fit forma do lata”, który jest prowadzony przez naszych fizjoterapeutów.
  • W siedzibie Centrum Aktywnej Rehabilitacji odbyło się szkolenie dla fizjoterapeutów w technologii VR we współpracy z Firmą Sony Interactive Entertainment.

Kompleksowe Centrum Poradnicze Fundacji Avalon

W styczniu udzieliliśmy łącznie 209 darmowych porad i konsultacji:

• Specjalistka ds. Niepełnosprawności udzieliła 135 porad;
  • Prawniczka udzieliła 59 porad prawnych;
  • Psycholog udzielił 6 konsultacji.
  • Seksuolożka udzieliła 9 konsultacji.

Projekt Sekson

• Dołączyliśmy do Tygodnia Świadomości O Raku Szyjki Macicy – powstał quiz, post i artykuł na temat wirusa HPV.
  • Dołączyliśmy do akcji Dry January, podczas której prowadziliśmy działania edukacyjne w zakresie wpływu alkoholu na zdrowie i promowaliśmy abstynencję.

Avalon Kids

• 22 stycznia odbyły się kolejne zajęcia dodatkowe dla dzieci w ramach współpracy ze Stacją Grawitacja. W spotkaniu wzięło udział 30 dzieci o różnym poziomie sprawności.
  • W dwumiesięczniku „Edukacja Pomorska” opublikowany został artykuł „Jak poruszać z uczniami trudne tematy?” napisany przez Lusine Duryan (Kierowniczka Avalon Kids) i Szymona Chełstowskiego (psycholog dziecięcy).

Avalon Extreme

• Ambasador Avalon Extreme Sylwek Wilk zdobył kolejny górki szczyt (Giewont), wspinając się na wysokość 1894 m n.p.m., a także rozpoczął przygotowania do zimowego zdobycia kolejnego szczytu.
  • Przeprowadziliśmy 16 godzin cross treningu.

Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami

• Przekazaliśmy uchodźcom z niepełnosprawnościami sprzęt (w projekcie IMC – 35 sztuk, a w projekcie IOM – 16 sztuk).
  • Przekazaliśmy 26 sztuk sprzętu (w tym 8 wózków, 10 kul, 5 chodzików oraz 3 laski) do Ukrainy.
  • Otrzymaliśmy ponad 500 zgłoszeń poprzez połączenia telefoniczne na infolinii oraz na skrzynkę [email protected]

Przypominamy również, że dalej trwa nasza szósta ogólnopolska kampania społeczna Teraz mnie widzisz? W styczniu uruchomiliśmy też Biblioteczkę dla podopiecznych i wydaliśmy oświadczenie w sprawie wypowiedzi Posłanki Iwony Hartwich.