Na grafice człowiek trzymający kalendarz z datą 01.2011

Pokaz Pionizatora Postawy Stand&Go firmy Activ-Reh

Serdecznie zapraszamy do Fundacji Avalon na bezpłatny pokaz Pionizatora Postawy Stand&Go firmy Activ-Reh w środę 26 stycznia 2011 r. o godzinie 11:00. Spotkanie potrwa do dwóch godzin.

Prosimy o potwierdzenie przybycia mailem, bądź osobiście w biurze Fundacji.

KILKA SŁÓW O PIONIZATORZE POSTAWY

Pionizator postawy „Stand&Go” jest urządzeniem do terapii i rehabilitacji oraz normalnego funkcjonowania pacjentów, którzy nie nabyli bądź utracili umiejętność samodzielnego poruszania się, między innymi: MPD, SM, dystrofie, hemiplegia, paraplegia, tetraplegia, miopatie, urazy kończyn dolnych, porażenia wiotkie i spastyczne.

• Pionizator pozwala na podnoszenie pacjenta i jego transport.
  • Urządzenie umożliwia pionizację pacjenta bez względu na rodzaj jednostki chorobowej.
  • Pionizator „Stand&Go” pozwala na naukę ruchu również w pozycjach czworaczych.
  • Urządzenie współpracuje z innym sprzętem rehabilitacyjnym: bieżnie, ortezy, protezy, kule itd.
  • W trakcie terapii można stosować dowolne metody i techniki rehabilitacyjne w zależności od potrzeb.
  • Pionizator ułatwia funkcjonowanie w środowisku domowym pacjenta, wspomaga wykonywanie czynności codziennych. W pozycji siedzącej zapewnia zachowanie poprawnej sylwetki ciała.
  • Parametry techniczne pionizatora dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta jedynie przez przeszkolonych i certyfikowanych terapeutów.
  • Stabilizatory ruchu dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od stopnia uszkodzenia aparatu ruchu oraz postępów w rehabilitacji.

Pionizator produkowany jest w czterech wersjach:

• mini – z przeznaczeniem do wykorzystania jako indywidualny sprzęt pionizujący bez możliwości przemieszczania się pacjenta
  • dziecięcej – z możliwością przemieszczania się pacjenta z wykorzystaniem szyny o długości 3 m. oraz do 50 kg masy ciała pacjenta. Regulacja wysokości podniesienia pacjenta odbywa się w głowicy manualnie.
  • uniwersalnej – z możliwością przemieszczania się pacjenta z wykorzystaniem szyny o długości 4 m. oraz do 90 kg masy ciała pacjenta. Regulacja wysokości podniesienia odbywa się przy pomocy pilota lub z panelu głowicy.
  • specjalnej – do wykorzystania w placówkach rehabilitacyjnych w terapii pacjentów.

Urządzenie zapewnia stopniowe dostosowanie wysokości jak i kąta podniesienia pacjenta w zakresie od 0 stopni do 90 stopni oraz obroty o 360 stopni z możliwością zatrzymania co 90 stopni.